Komp na Ryzenie ale

Czy komp z tych komponentów będzie działał dobrze ?

Druga sprawa. Co muszę zmienić jeśli chciałbym np: Ryzen 7 1700 i GT 1030 ? Czy płyta to obsłuży ?

Działał będzie ale :slight_smile:

Zasilacz SIlentum 350 Ci wystarczy, zakąłdam, ze procesorów podkręcał nie będziesz, a karty maksymalnie ze średniej półki ~~75W . To co Zaoszczędzisz to weź dysk SSD minimum 240GB, jeżeli nie masz HDD starego, na 120 GB się udusisz :wink:

Osobiście średnio widzę łączenie Ryzena 1700 z GT 1030, albo 2400G (jak masz) na długie przeczekanie i możliwość gry (oraz rozbudowy do powiedzmy 1660) albo po kosztach z Allegro Ryzen 1200/Athlon 200G z jakąś sensową grafika typu rx 570 4 GB.

I tak, A320 jest budżetowa, nie pozwala na podkręcanie, ale w tym modelu masz 4 sloty na Ram, więc nie jest to zły wybór :slight_smile:

Jakoś zawsze wolałem mieć zapas.

120GB wystarczy bo to na system i jakieś programy. Mam HDD Toshiby na dane.

Gdyby było coś innego to mogą być nawet 2 sloty bo teraz będzie 2x4GB a później MAKS 2x8GB (ale to za rok).

Nie chcę się bawić w kręcenie.

Przejscie na płyty “B”, to właśnie kręcenie, a ekonomicznie taniej wyjdzie Ci zakup 2x4 Ram za jakieś czas.

No to ok, aczkolwiek różnice sa tak niewielkie, że bym brał jednak 240, żeby jakaś jedna ciężka gra weszła na spokojnie.

OK można i tak.

Teraz tylko pytanie kiedy i jaką modernizacje planujesz;-)?

Jeżeli chcesz “wydać dużo i mieć dobrze”, to 1700 ma sens (aczkolwiek niewiele gie wykorzysta w pełni 8/16, większość osób jest za 6/12), ale zamiast 1030 poszukaj RX 550, klika klatek więcej.
Jeżeli chcesz komputer średniej klasy, nie za drogo, to 2400G też wystarczy. To mniej więcej poziom i7 3-4 generacji Intela, czyli ze srednią półką kart graficznych jest ok.

Pytanie też na ile Ci się śpieszy? Na głównej reklamowali pzrecieki o nowej generacji Ryzenów :wink:

Do wydania 1700zł z kartą sieciową WiFi. Ewentualnie 2000zł z karta sieciową WiFi jeśli różnica wydajnościowa będzie widoczna.

CS:GO (low), Lightroom, Digital Image Recovery (DIR), Paint.net

Wydajnościowo będzie, w tej cenie, EWENTUALNIE zrezygnuj z SSD postaraj się trafić nawet na Allegro Ryzena 1400, to 2400G wykastrowane z grafiki, i RX 570 4 G. Wtedy CS GO będzie na medium po 100. Ewentualnie zostać przy 2400G, na okolice 100 przy low możesz tez liczyć (o ile optymalizacja nie uwaliła za dużo).

Odpada :stuck_out_tongue:

No to masz plany na niedziele: bierzesz 2400G i jedziesz na grilla lub siedzisz po Allegro itd. oraz szukasz R 1400 + rx 570 coby “wyciągnąć” maks z budżetu 2000 zł (ta karta sieciowa wadzi nieco;f). :smiling_imp:

Moim zdaniem na początek podstawka z czasem dokupisz katę graficzną.

Oczywiście możesz wybrać bardziej budżetowe komponenty:
SilentiumPC Armis AR1
Antec VP-PC 500W

Chcę stworzyć zestaw z lepszym prockiem niż 2400G. Dlatego pomyślałem o Ryzen 7 1700.

Jeśli olać CS:GO… to wystarczy mi GT 630 4GB ram ? Mam tę kartę i przy okazji zaoszczędzę 350zł.

Nie leć aż tak w wincyj rdzeniuf! Nie wykorzystasz, a jednostkowo są wolne, lepiej weź 6/12 z ~~3500mhz a nie 3000.

Pozornie :wink: 4 GB RAm to będzie lekko uciążliwe jak często korzystasz z sieci, lepiej 8 GB. Po wtóre: 630 ma sporo latek i niedługo możesz zapłakać za integrą, jakąkolwiek integrą :stuck_out_tongue:

8GB RAM w płycie głównej.

Ja piszę o 4GB w samej karcie graficznej. Za miesiąc/dwa kupiłbym wtedy GT 1030.

Pytanie czy ta płyta z listy zakupowej i ten procek ogarnie tak starą grafikę.

Aaaa i martwi mnie, że konkretnie tego procka(model) ta płyta nie obsługuje teoretycznie.

Litości :stuck_out_tongue: Jak programujesz, to 630 wystarczy Ci do pulpitu, , jakchcesz w cokolwiek grać, to zapomnij o istnieniu 1030 “bo tania”, daj na następny film Sekielskiego lepiej.

Gdzie “to pisze”, producent mówi : Supports AMD Socket AM4 A-Series APUs (Bristol Ridge) and Ryzen Series CPUs (Summit Ridge & Raven Ridge)

https://www.asrock.com/mb/AMD/A320M%20Pro4/index.asp

Przeglądarka, YT, Lightroom, CS:Go od święta na low.


Tam masz do wyboru “Support” i później “CPU”.

Ryzen1700 nie obsługuje…? Ja tam widzę: Ryzen 7 1700(YD1700BBM88AE)

OK, zrobisz jak chcesz, ale w mojej ocenie Ryzen 1700 to coś Ci niepotrzebnego, 16 wątków to Ty raczej nie wykorzystasz. Dodatkowo one są relatywnie “wolne”. Natomiast 1030 to coś Co absolutnie niewystarczającego. Już lepiej kup tego Radeona 640jak wejdzie, cena pewnie będzie podoba, a FPS więcej. Oczywiście decyzja należy do Ciebie :wink:

@anon7248146 hmmm… nie abym Cię nie słuchał ale ciśnie mnie z kasą. IM TANIEJ TYM LEPIEJ, ale procek musi być sensowny bo na wymianę się nie zapowiada.

Czyli…

I pytania następujące:

  1. Czy wszystko będzie współgrać ?
  2. Czy płyta i procek obsłuży GT 630 z 4GB własnej pamięci ? Później za dwa miesiące kupię coś innego.
  3. Wymagania Lightroom, YouTube, przeglądarka i od święta CS:GO - da rade myślę ?

Pozwolę sobie przywołać do tablicy @panicagaming

EDIT:
Wyczytałem, że procek który chcę kupić nie ma chłodzenia. Więc dodałem Fera 3.

Wiesz, ja Ciebie nie zmuszam i rozumiem, że oszczędności, ale ten 1700 (bez podkręcenia) nie jest demonem.

Take a Look:
https://cpu.userbenchmark.com/Compare/AMD-Ryzen-7-1700-vs-AMD-Ryzen-5-2600/3917vs3955
1 rdzeń i do 4 rdzeni obliczenia 2600 będą o 10% szybsze, nie jestem pewien, ale większość programów użytkowych korzysta właśnie z MAX 4. Czy Twój korzysta z 8 nie sądzę, a weź pod uwagę, że mimo wszystko, rdzenie AMD są wolniejsze od tych Intelowskich, to 1700 wygląda jeszcze mniej ciekawie.

GT 630, jak ma pcie, to pójdzie, stawiam, że na 50-60FPS możesz liczyć.

Co do procka zapytaj jeszcze może Lordka, czy lepsza Ci 8 czy 6 rdzeniowiec, on ostatnio ma sporo czasu :wink:

Dobra czyli Ryzen 5 2600 będzie. Nie będę się pchał w Ryzen 7 1700.

Do zestawu, który chyba jest dobry muszę znaleźć inna budę (bez bajerów i obowiązkowo z USB 3.0 lub nawet 3.1) bo w tej nie wejdzie chłodzenie CPU Fera 3

@LORDEK pomożesz ?

Lightroom ma zdaje się badziewną wielowątkowość i zadowala się czterordzeniowym Intelem 7700K - wyniki niemal identyczne do R7 2700. 2600 ma mocniejszy rdzeń i lepiej wypadnie od 1700 AKURAT W TYM ZASTOSOWANIU.

Po co Ci Fera, skoro nie masz zamiaru kręcić?

Zainwestuj w Spartana:

Różnicę dorzuć do jakiejś względnie prawilnej obudowy i masz zestaw.

Dopłać do budy. Nie jest to przynajmniej zrobione z metalu o grubości kartki papieru i ma jeden wentylator w zestawie.

Mała uwaga. Jeżeli nie chcesz faktycznie kręcić CPU to może zdaj się na fabrycznie dołączone chłodzenie? Jest względnie ok, daje radę i tak bardzo nie hałasuje. Jak będzie Ci przeszkadzać to wtedy pomyślisz o innym chłodzeniu.