Komp na Ryzenie ale

Morele nie ma niektórych części…

Czy zamiast zasilacza 500W może być https://www.morele.net/zasilacz-be-quiet-system-power-9-400w-bn245-1766270/ ?

@LORDEK @anon7248146

Ja bym brał przynajmniej 450 ze sporą sprawnością 1070ti może w gamingu łyknąć pod 200W, w absolutnym peaku koło 250 , procek 65W, płyta i reszta powiedzmy drugie tyle. Wychodzi, że pod mocnym obciążeniem możesz osiągnąć z 80-90%. Osobiście staram się nie przekraczać , uwzględniając maksymalne obciążenia 80%, czyli realne pewnie 60-70)

Kupione na x-kom. To co na liście tylko zamiast 2x4gb ram dołożyłem do 2x8gb.
No i mieli ten zasilacz 500W.

Wysyłka gratis, parę zł na każdej rzeczy było akurat taniej i rabat dla forumowicza DP. Wyszło taniej niż u morele.

Teraz tylko czekać aż przyślą.

No to pogratulować :wink: Set powinien być ok, oby podpasował po uruchomieniu :wink:

1 polubienie

Tylko grafike późneij kupić za 2ms ci będzie ładnie.

Dziękuję Wam @LORDEK i @anon7248146

Kto w x-kom pracuje ? ? MASAKRA…

Dzień dobry,

uprzejmie informujemy, że po dokonaniu weryfikacji wybranych przez Pana komponentów na naszym dziale montażu okazało się,iż chłodzenie SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024 nie jest kompatybilne z procesorem AMD Ryzen 5 2600. W takim wypadku zalecamy zmianę chłodzenia. Alternatywnie możemy zaproponować chłodzenie SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2. Link do produktu przesyłamy poniżej:

https://www.x-kom.pl/p/291318-chlodzenie-procesora-silentiumpc-fera-3-he1224-v2.html

Jednocześnie informujemy, że w Pana zamówieniu brakuje karty graficznej. Prosimy o informację zwrotną w sprawie chłodzenia oraz czy montaż ma być kontynuowany bez karty graficznej.

W razie dodatkowych pytań pozostajemy do dyspozycji.

Jakim cudem im Spartan 3 PRO nie chce im wejść, a większa Fera 3 im wejdzie… hahahhaha. No tragedia. Ostatni raz składanie kompa u X-Kom.
Aaaa no i chłodzenie nie jest kompatybilne z procesorem… a zawsze myślałem, że chłodzenie ma bym kompatybilne z płytą główną.

Widzisz. Człowiek uczy się całe życie, a głupi umiera. :stuck_out_tongue:

A w jednym z komentarzy pod Spartanem w ich sklepie: “Miałem chyba wadliwe BOXowe chłodzenie z Ryzen 5 2600 gdzie temperatury w Battlefield 1 z kartą 1080 rosły mi do 80 stopni teraz mam ze Spartanem maksymalnie 65.”

Ja bym chciał poznać uzasadnienie owej niekompatybilności. Pisz do nich :wink:

… z jednej strony trochę śmiesznie czytać, z drugiej niby troska o klienta, może biedak nie wie, a potem będzie płakał, że komputer popsuty :wink:

A na poważnie, czemu sam nie poskładasz? Na moje oko chyba bys umiał :wink:

Tłumaczył mi, że specjaliści tak uznali i nie zamontują… i tak w kółko 20 razy, a sprawdzał gość i “faktycznie powinno się zgadzać ale eksperci…”.

Dzięki za wiarę :wink: Dałbym radę ale pewna osoba chce potwierdzenie złożenia przez specjalistyczny sklep… nie przetłumaczysz.

wymaga to niech płaci :wink:

To niech wywalą z opisu chłodzenia info, że jest kompatybilne z AM4. Co za jełopy. Masa ludzi to montuje na AM4, a u nich się nie da.

Hah. Specjalistyczny serwis. Przecież tam kompy składają stażyści, którzy dostali instrukcję co i jak mają robić. Jak chwile poszukasz to znajdziesz informacje o źle założonych chłodzeniach w x-kom czy źle podłączonych wentylatorach, bo “serwisant” nie sięgał. Potem wentylatory CPU masz podłączone w miejsce wentylatorów obudowy, no ale “serwis” złożył. Zamawiając ludziom części, zawsze składam to sam, bo wolę to robić od podstaw niż poprawiać bajzel.

1 polubienie

@Prosiczek machnij maila do serwisu SPC i wyślij odpowiedź do “specjalistów” z x-komu :wink:

Zakładam, że mają jakąś dziwaczną ściągawkę i ktoś zapomniał napisać, że Ryzen 2600 też jest kompatybilny. Co nie zmienia faktu, że @Prosiczek ma rację i chłodzenie jest kompatybilne z mobo, a nie procesorem. Ok, był dramat kiedy Intel zmniejszył grubość laminatu na prockach i część chłodzeń przestała pasować, ale to był jedyny wyjątek i dotyczył niewielkiej liczby chłodzeń.

Właśnie płaci :stuck_out_tongue:

Specjaliści x-komu mówią, że się nie da… hahaha, nawet konsultant nie wiedział co mówić za bardzo :wink:

Wtedy reklamacja i zwrot kosztów.

Jest w planach taka niespodzianka.

Dopłaciłem 20zł do Fera 3 i jak już mam Fera 3 to będzie podkręcanie… nie chciałem, ale grzech nie skorzystać.

Od SPC:

Witam.

Dziękuję za przesłanie korespondencji. Informacje, które Pan otrzymał od firmy X-kom na temat braku kompatybilności chłodzeń z serii Spartan 3 z socketami AM4 są jak najbardziej błędne. Chłodzenia są domyślnie kompatybilne z podstawkami AMD AM4 wg oficjalnej specyfikacji technicznej:

https://www.silentiumpc.com/pl/product/spartan-3-pro-he1024/

Postaramy skontaktować się z firmą X-kom, w celu ewentualnego sprostowania wiedzy odnośnie naszych produktów.

Dziękujemy za zwrócenie nam uwagi na ten problem.

Gdyby ktoś był ciekawy to wszystko chodzi jak torpeda ! Grafika to tymczasowo GTX 650 :wink:

1 polubienie

Do @x-kom.pl :slight_smile:
Czy Wasi pracownicy od składania nie umieją przykręcić dokładnie płyty głównej i wpiąć speakera ? Serio ?

NIE POLECAM SKŁADANIA KOMPÓW PRZEZ X-KOM.

Czyli internet mówi prawdę. Dlatego nie powierzam sklepom składania. Przysyłają wielki karton części - kurierzy mnie nienawidzą - , a resztę składam sam.

Niemniej Ty i twój kolega macie lekcję na przyszłość. Ciesz się, że chłodzenie nie odpadło i nie rozwaliło połowy komputera, bo takie przypadki też były.

Ja i tak dostałem dwie skrzynki. W jednej PC dobrze zapakowany (wnętrze super wyłożone folią bombelkową) a w drugiej skrzyni opakowania po podzespołach.

Przed chwilą patrzałem, że nawet Fera 3 zbyt lekko przykręcona.

Zabezpieczenie ok, tutaj nie mam jak się doczepić :wink: