Komp na tv

(agaopo) #1

mam komp podlaczony do tv za pomoca s-video,ale sa na tv zaklocenia.Jak wyciagne kabel antenowy z tv to zaklocenia znikaja.Jednak nie chcialabym ciagle wyciagac tego kabelka.

Kolega powiedzial,ze kabel s-video powinien byc podwojnie ekranowany i byloby po klopocie.Zeby taniej wyszlo to mam kupic kabel koncentryczny i zrobi mi to przez euro zlacze,ale czy to mozliwe?

Czy kabel koncentryczny nadaje sie do takich podlaczen?

(fiesta) #2

Oczywiście ze tak, ale wątpię czy to pomoże. Większość kablówek załatwia sprawę sygnału napięciem i stad owe zakłócenia. Sprawę możesz załatwić reduktorem sygnału, coś w stylu dzielnika napięcia.

(lazikar) #3

Jak masz kablówkę to zadzwoń do nich że maja zmiejszyć napięcie i wstawić dławiki. Nie powinno tak siać. Zwiększają to aby zwiększyć sygnał.

Kabel nic nie da. Nawet wielokrotnie ekranowany.

(system) #4

Dobrze wiedzieć, bo też mam tą dolegliwość kablówki... Ale się jakoś przyzwyczaiłem do wyjmowania anteny.

(lazikar) #5

Zapewne beda tak jak u mnie palić głupa i powiedzą ze nic nie zrobią. Dławiki sa dosyć drogie więc.

(Zbych ) #6

Można to również rozwiązać za pomocą separatora sygnału antenowego , tekie coś można znaleść w starych telewizorach , jest to ta część do której podłancza sie kabel antenowy, nie mylić z głowicą bo w nietórych telewizorach kabel antenowy podłancza sie bezpośrednio do głowicy, takie filtry lub separatory powinny być stosowane kiedy to mamy kablówke i kompa pdłączonego to tv i tu nie chodzi tylko o zakłócenia ale również o to że napięcie które jest w tych antenach może uszkodzić nam kompa.

(Irekoks) #7

A juz sie ucieszyłem po przeczytaniu tego tematu. Tez mam zakłócenia i nie mogę sie tego pozbyć. Odłączyłem kabel antenowy z tv ale nic to nie dało. Tv łacze za pomocą s-video, kabel zmieniałem, karte juz też i dalej to samo. W czym moze byc rzecz?

(lazikar) #8

Masz podłączone uziemienie do kompa.

Jak tak to dzwoń do kablówki niech wstrawiają dławiki i wzmacniacze a nie powiększają napiecia .

(Irekoks) #9

Niebardzo sie na tym znam. Możesz jasniej?

(lazikar) #10

We wtyczce od kompa masz dwa bolce i uziemienie. Czy uziemienie jest podłaczone faktycznie czy nie???

(Irekoks) #11

Nie jest.