Komp nie może wystartować

Witam…

W moim PC pomimo tego, że nie było w nim żadnych zmian konfiguracyjnych z dnia na dzień, pojawił sie następujący problem… Komp po włączeniu uruchamia wiatraczki i diody z panelu przedniego, ale po sekundzie dwóch “umiera”… ponowne odpalenie kompa możliwe jest po wyłączeniu kabla zasilającego… co jakiś czas udawało się go uruchomić i normalnie na nim pracować, ale teraz próby startu kończą sie fiaskiem… co może być przyczyną awarii?

dzięki za sugestie pozdrawiam

sprawdź płytę główna pod kątem wypukłych kondensatorów, podaj markę zasilacza oraz resztę konfiguracji. stawiałbym na płytę główną lub procesor.

Płyta główna to ECS P4S5A SiS645 - Socket 478

zasilacz mgb-350s Atx

a przed chwilą komp odpalił dwa razy z rzędu… więc procek płyta i zasilacz niby ok, kondziory też wyglądają zdrowo… co się może być nie tak?

wysoce prawdopodobne że zasilacz siada i jest do wymiany, zmierz mu napięcia najlepiej, możesz też obejżeć kondensatory w zasilaczu bo objawy wskazują na wywalone kondzie

po co wypisujesz te herezje, przecież napisane jest, że czasami odpala. zresztą to nie windows ma problem z uruchomieniem tylko komputer :roll: miałem podobny problem. pomogło przeczyszczenie z kurzu wiatraczków w środku. mi to wygląda na zasilacz