Komp nie może wystartować


(Fiu Fiu) #1

Witam...

W moim PC pomimo tego, że nie było w nim żadnych zmian konfiguracyjnych z dnia na dzień, pojawił sie następujący problem... Komp po włączeniu uruchamia wiatraczki i diody z panelu przedniego, ale po sekundzie dwóch "umiera"... ponowne odpalenie kompa możliwe jest po wyłączeniu kabla zasilającego... co jakiś czas udawało się go uruchomić i normalnie na nim pracować, ale teraz próby startu kończą sie fiaskiem... co może być przyczyną awarii?

dzięki za sugestie pozdrawiam


(Technik Elektro) #2

sprawdź płytę główna pod kątem wypukłych kondensatorów, podaj markę zasilacza oraz resztę konfiguracji. stawiałbym na płytę główną lub procesor.


(Fiu Fiu) #3

Płyta główna to ECS P4S5A SiS645 - Socket 478

zasilacz mgb-350s Atx

a przed chwilą komp odpalił dwa razy z rzędu... więc procek płyta i zasilacz niby ok, kondziory też wyglądają zdrowo... co się może być nie tak?


(cabis) #4

wysoce prawdopodobne że zasilacz siada i jest do wymiany, zmierz mu napięcia najlepiej, możesz też obejżeć kondensatory w zasilaczu bo objawy wskazują na wywalone kondzie


(Sebos99) #5

po co wypisujesz te herezje, przecież napisane jest, że czasami odpala. zresztą to nie windows ma problem z uruchomieniem tylko komputer :roll: miałem podobny problem. pomogło przeczyszczenie z kurzu wiatraczków w środku. mi to wygląda na zasilacz