Komp nie widzi karty sieciowej po formacie

(Mateusz Michalski) #1

otóż miałem Windows 8.1 ale pomyślałem ze jednak sprawdzę win 7, a wiec ściągałem sobie 7, zamontowałem w virtual napędzie, po instalacji komputer nie widzi karty sieciowej, sterownik do niej jest nie zainstalowany;(

jak coś to mam legalny system jestem studentem technicznym

moja płyta główna

procesor

graficzna

(Dimatheus) #2

krily1 , na forum używamy polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) - wyedytować swój post, dodając polskie znaki i wielkie litery tam, gdzie to konieczne. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(mrFreeze) #3

Najpierw Chipset

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/misc/utils/MEI_Win7-8-8-1_VER95151730.zip

Następnie LAN

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/lan/Realtek_LAN_V7854252014_Win7_V8314232014_Win8.zip

(Mateusz Michalski) #4

Mam jeszcze problem z napędem, komputer mam od tego roku, napęd używany może był z 5 razy a nie czyta płyt

http://www.morele.net/asus-drw-24f1st-e-green-24x-sata-drw-24f1st-blk-b-as-oem-567728/

W menadżerze urządzeń napisane mam że działa poprawnie. 

Ogólnie podłączyłem zewnętrzną kartę sieciową i jej mi nie wykrywa.

(janki111) #5

Jakąkolwiek kartę sieciową podłączysz to musisz zainstalować sterowniki - zazwyczaj same z siebie nie zadziałają, zwłaszcza jeżeli jest to nowszy sprzęt.

(Mateusz Michalski) #6

a masz jakiś sposób na napęd?

Włożyłem płytkę od karty graficznej i jej nie czyta.

(janki111) #7

A w ogóle komputer widzi napęd? Jak klikniesz na napęd to pojawia się próba czytania i kieszonka się otwiera? Pojawia się jakaś w ogóle informacja o czytaniu płyty (np. kółeczko wczytywania), czy w ogóle nic?

W pierwszej kolejności sprawdziłbym połączenie napędu z płytą główną.

(Mateusz Michalski) #8

lampka przy napędzie świeci, jak wkładam plytę to przy kursorze pojawia się płytka, jak chce wejsc w napęd to wyskuwa mi się on,

post-265354-0-45297600-1410273731_thumb.

(mrFreeze) #9

Czy tak się dzieje z każdą płytą czy może tylko tą ze sterownikami od karty graficznej. Sterowniki jakby co pobierzesz z na pewno nowsze niż te na płycie cd.

(Mateusz Michalski) #10

dużo płyt nie mam ogólnie, płyty z muzyka tez nie czyta, może ktoś podać mi link ze sterownikami do tego napędu?

(JeyJey) #11

Nie, bo do napędów takowych się nie robi, używany jest sterownik systemowy

A napęd wygląda na padnięty, deal with it, jak jest gwara to wysyłaj na serwis

Natomiast sterów do wszelakich kart szukaj na stronach producentów

(Mateusz Michalski) #12

a mogę jeszcze jakoś sprawdzić czy jest padnięty ? Komputer kupiony w morelach w tym roku, więc nie chciałbym wysyłać na darmo i ponosić koszty. 

(JeyJey) #13

Przecież sprawdziłeś… nie czyta płyt, jak inaczej chcesz sprawdzić?

Jedynie można jeszcze podpiąć napęd do innego kompa

(Mateusz Michalski) #14

okk

(Dimatheus) #15

Hej,

Warto jeszcze spróbować przeczyścić układ optyczny przy pomocy płyty czyszczącej bądź samodzielnie przy pomocy miękkiej szmatki - przy tym drugim będzie konieczna rozbiórka napędu, więc tylko jak czujesz się na siłach. :slight_smile: Inaczej gwarancja. A jeśli chcesz mieć pewność, że problem nie leży w systemie, uruchom komputer z płyty - jakiejś dystrybucji LiveCD czy czegoś podobnego. Jeśli nie wystartuje, mamy do czynienia z uszkodzeniem sprzętowym napędu.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(JeyJey) #16

Płyty czyszczące są guzik warte, zwykła strata pieniędzy, ew. można rozebrać napęd i miękką szmatką delikatnie przetrzeć soczewkę

(Dimatheus) #17

Hej,

Może i tak, ale nie w każdej nagrywarce tak łatwo dasz radę dostać się do lasera. Czasami oznacza to konieczność rozebrania sporej części napędu…

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Mateusz Michalski) #18

rozbierać nie chce gwarancja przepadnie , przełożę napęd