Komp nie widzi napędu

Witam

Komp nie widzi nagrywarki DVD pomimo tego, że podczas startu jest sprawdzane czy nie ma w nim dysku startowego

Czy bios widzi napęd DVD prawidłowo i czy przy starcie kompa też widziany jest prawidłowo.

Jaki system.

Po czym to się zaczeło.

WIN XP SP 2 a problemy zaczeły się po tyM JAK KOLEGA PZRYNIóSł SWOJEGO NIESPRAWNEGO KOMPA I SPRAWDZALIśMY POPRZEZ PRZEPINANIE ELEMENTóW CO SIE U NIEGO ZEPSUłO (czyli wpinaliśmy swój sprzeęt do jego kompa i sprawdzaliśmy co nie działa) ale kabelki są dobrze powpinane i dociśnięte a co do startu to zaraz sprzawdzę…

mała Mi , a czy tacka napędu sie wysuwa ?

No to mógł się któryś Twój element uszkodzić.

Sprawdź dokładnie wszystko jeszcze raz,założenie taśm sygnałowych,zworek na napędach.

Pomoc poczytaj.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=42381

Mam tak w moim Litte-on i nie wiem ki diabeł. Pomaga odpięcie zasilania od nagrywarki(przy wyłączonym kompie) właczenie i wyłączenie kompa, podpięcie zasilania i przy ponownym uruchomieniu juz wszystko ok. Miałem tak może z 10 razy.

dareks8

Może to być zasilacz,zmień wtyczkę zasilającą molex,uszkodzona taśma sygnałowa,zła konfiguracja nataśmie lub uszkodzony napęd - sprawdź go na innym kompie

JNJN - dzięki za podpowiedzi. To występuje u mnie na tyle sporadycznie, że idzie z tym życ. Tylko się upewnię -nagrywarkę mam podpiętą na taśmie(jako jedyna-master) na ostatniej wtyczce-czy dobrze? Z wtyczkami i taśmami kiedyś się bawiłem bo miałem problem z twardym, a spr. na innym kompie ciężko bo jak pisałem to dosyć sporadycznie występuje. A tak na marginesie w urządzeniach tryb pracy nagrywarki to UltraDMA tryb 4.

co to znaczy, że jest sprawdzane, czy nie ma dysku startowego, tzn. widzi, taśma dobra i zasilanie dobre, a dysk startowy może być tylko w stacji dyskietek, nie w cd-romie, cd-rom może być tylko ustawiony jako urządzenie, z którego ładowny jest system, podaj komunikat bo przypuszczam, że coś jest źle skonfigurowane na kontrolerach i zworkach na napędach