Komp nie widzi partycji

Mam problem i to spory. mam w kompie zamontowany dysk 40GB. Ostatnio podłączyłem drugi 80GB. Pierwszy ustawiłem na master (jest na nim system) a drugi na slave. Wszystko było by pieknie gdyby nie to że na tym 80GB były trzy partycje a wykrywa tylko jedną i ta partycja ma 31,4GB. Kurcze co zrobić bo 31,4 a 80GB to jednak spora różnica. Poóżcie. Zależy mi strasznie na czasie :). Pzdr

moze trzeba go sformatowac ??

Panel sterowania > Narzędzia administracyjne > Zarządzanie komputerem >

Zarządzanie dyskami —> tu widać wszystkie dyski i twój nowy też —> PPM —> utwórz partycję, podajesz wielkość partycji i formatujesz

Właśnie to robie ale wątpię żeby coś pomogło. Wchodzę w to zarządzanie dyskami i widze DYSK1 (no on jest podzielony na dwie partycje - prawidłowo) i widze DYSK 2 który powinien mieć 80GB a widzi na nim tylko jedną partycje “G” o wielkości 31,4GB. No zobacze co da to formatowanie, Jakby co to będę jeszcze pisać dalej jaki postęp jest…

Złączono Posta : 11.04.2007 (Sro) 20:54

Niestety nic to nie dało, nadal ten sam problem…

system plików fat32? to większej partycji nie utworzysz

System plików NTFS, na każdej partycji taki mam i na tej co ma 31,4 GB także. Naprawde jestem w kropce nie wiem co zrobic. Kupiłem dysk o 80GB a tu taki klops. jakby ktoś cos umiał dopomóc to pisac śmiało…

Złączono Posta : 11.04.2007 (Sro) 23:45

Panowie znalazłem pewien trop który może ale nie musi byc trafny, otóż szperając po forach w necie znalazłem taką opcje że musze zaktualizowac bios na płycie głównej. Mam płyty Shuttle AK12A, a BIOS (aż w styd sie przyznać z 2001), a na stronie producenta znlazłem przynajmniej tak mi sie wydaje z 2004 ftp://ftp.shuttle.com/BIOS/ak12a/. Zlukajcie może te pliczki. Czy to może byc to że nie widzi tego dysku w całości. Znalazłem gdzieś artukuł, że właśnie starsze biosy nie radzą sobie z dyskami powyżej 32 i 137GB, czyli to może byc to :smiley: . Jak ktos miał już doczynienia z aktualką biosu to prosze o porady i podpowiedzi. Pzdr.