Komp nie wstaje niewiadomo dlaczego!

udało misię podnieść kompa!! ale teraz strach przez restartem! zawiesił mi się dzisiaj a potem złapał zawiechę na ładowaniu XPka, to samo w awaryjnym trybie!! Potem nie chciał w ogole dojść do ładowania XP potem zaczął stawać no biosie:/ a potem to niew iem bo nie włączała się mysz klawiera i monitor:/ resetowałem bios nic nie pomagało teraz się włączył mój sprzęt to: core duo 6300 (1,87Ghz), Asus P5B, Geil 2x512 MB DDR2 800Mhz, Seagate 160 Gb SataII, GF 7600 gt 256MB EVGA, nagrywarka DVD LG!

teraz po odpaleniu pokazał się spod BIOSa komunikat że overclocking failure sprzęcie!! nie mówiąc że resetowałem BIOS…> a na Właściwościach systemu w zakładce OGÓLNE pokazało mi się

"Komputer:

Intel® Core2CPU

6300@1,86Ghz

1,87GHZ, 1,00 GB RAM

Rzoszerzenie adresu fizycznego"

nie pamiętam czy czy to 6300 @1,86 było wcześniej… Kompa nawet nie próbowałem podkręcać bo nie mam takiej potrzeby!! a teraz się boję go zrestartować bo nie chce mi się czekać cały dzień żeby móc go znów włączyć poradźcie BŁAGAM! !!

Witam!

Nie rozumiem, co niby mamy zrobić?

najlepiej przeczytaj eszcze raz i powiedz mi z czym mam problem i jak go usunąć bo sam nie mam pojęcia… znów nie chce się włączyć nawet\ bios:/

czego oczekujesz zę prześwietlimy twojego kompa na odległość?

Jaki masz zasilacz? Sprawdź kompa na innym zasilaczu, może się zepsuł. Jak masz miernik to sprawdź napięcia:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic316154.html

Stawiam na zasilacz lub płytę gł.

Próbuj odpalać kompa na jednej kości pamięci (i przetestuj je Memtestem).

Jak masz możliwość sprawdzenia każdej części oddzielnie na innym kompie to sprawdzaj, lub odpalaj pojedyńczo np. na samej płycie, później dokładaj kolejne części, jak sama płyta się nie odpali to pewnie padła.