Komp nie wykrywa całej pamięci ram

Elo dostałem 2 kości ramu 2 x 256mb jedna samsunga druga elixira i mam mały problem zamontowałem te kości biorę właściwości w moim komputerze i komp widzi 768mb zamiast 1Gb. 3 kość to kingston 512mb. Kiedyś miałem 1.25Gb ramu i było ok. Przekładałem kości i bez rezultatu. Everest widzi wszystkie 3 kości. Co jest nie tak? Grafiki zintegrowanej nie mam komp w podpisie

Nie napisałeś jakie parametry mają te kości. Może ten elixir ma inny CL.

Elixir jest pc3200 CL 3 a pozostałe moduły Kingston pc 2700 cl 2.5 samsung pc 2700 cl 2.5 ale zauważyłem jedną małą rzecz. Ogólnie system szybciej działa ale jak odpalam fifę 07 to menu działa w spowolnionym tempie , sama gra się nie zacina i chodzi bardzo ładnie prócz tych przycinek w menu. Jak miałem tylko 512 to nic takiego nie było ale komp się przywieszał. Elixira wyjąłem sami zobaczcie jak to everest pokazuje http://img718.imageshack.us/gal.php?g=kingstont.jpg

A przy starcie bios ile widzi pamięci ?

Reset biosu dowolna metoda - pamięci założone - nic nie ustawiaj w opcjach pamięci, zapisz Save i zobacz.

Jak to nic nie da - któraś pamięć się gryzie z inną, wygląda, że 512 wykrywana jest jako 256.

Sprawdź pamięci memtestem.

Jak wyjąłem elixira to poprawnie w biosie mi wykrywa 768 mb jak robię na odwrót że wyjmę samsunga a włożę elixira to dalej jest 768. I które się mogą gryźć? Resetu biosu próbowałem ale nic z tego nadal wykrywa 768

Niektóre płyty miały problemy z poprawną obsługą 3 banków (gniazd) pamięci - dlatego obsadzało się tylko dwa.

Może najnowszy bios do płyty rozwiąże problem.

Wątpię czy znajdę do tego złomu jakiś nowszy bios. Na początku postu zaznaczyłem że miałem kiedyś 1.25.Gb ramu 1 x 1gb i 1 x 256 potem 1 x 1gb i 2x 256 czyli razem 1.5Gb bo ta płyta tyle maź obsługuje.