Komp padł po instalacji far cry 1

(tomi001) #1

Mam taki problem instalowałem far cry 1 na laptopie na którym jest vista zainstalowana i jak już skończyłem instalacje i chciałem uruchomić far cry 1 to się proces zawiesił (far cry ) i potem się ecploler zawiesił próbowałem uruchomić exploler nowe zadanie uruchom, ale nie pomogło wyłączyłem kompa i potem już w ogóle bios nie wystartował.

(MariuszListecki) #2

Padła płyta głowna ale to czysty strzał

(tomi001) #3

Może po poprostu jakiś wirus zmienił ustawienia biosu tak, żeby on się nie mógł uruchomić, i teraz wystarczy tylko wyjąć baterie na płycie głównej na kilka minut.

(MariuszListecki) #4

Tak z opisu kolegi wynika ze po instalacji proceds gry sie pojawił a potem padł więc mi sie wydaje że to jednak podzespół ale moge sie mylić nie uważam sie za wyrocznie

(G7996095) #5

Sprawdź baterie od płyty głównej. 

Zrestartuj BIOS krzyżując zworki. 

Może po prostu coś padło i wystarczy hard reset.

(tomi001) #6

Ja ma laptopa, a w stacjonarym kompie wiedział bym gdzie jest bateria, ale w laptopie nie wiem.

Teraz jak po 45 minutach włączyłem znowy laptopa i działa dalej dobrze.

Ale jak tak zauważyłem już jakiś czas temu jak ja go na noc miałem w stanie uśpienia to on się włączał automatycznie to było już parę tygodni temu.

(MariuszListecki) #7

Nie zapytałem a raczej założyłem że nie.

Ale takie pytanko grzebałeś w biosie może coś podkrecałeś

(tomi001) #8

Nie, ale najważniejsze, że działa dobrze.

(MariuszListecki) #9

Skoro ci się włączył po czasie to znaczy że ostygł.

A to z kolei oznacza że coś ci  się przegrzewa.

Pytanie tylko co.

(tomi001) #10

A dzisiaj też miałem dziwną sytuację jak grałem w far cry 1 to laptop się sam wyłączył.

(StarterX4) #11

Kup sobie podkładkę chłodzącą pod laptopa, bo pewnie się przegrzewa.

(Jusko) #12

Zdecydowanie laptop się przegrzewa i to solidnie - wyłączenie to bezpiecznik, który załącza się w krytycznej sytuacji, aby zapobiec uszkodzeniu sprzętu.

Są dwa rozwiązania:

• laptop do czyszczenia (odważysz się sam, lub dasz serwisowi jakieś 100zł i to zrobi)

• kupisz podkładkę chłodzącą. Te tanie z super-marketu szału nie robią, ale jak wiatrak jest akutat pod wlotem do obudowy, to zapobiegają podskoczeniu do temperatur niebezpiecznych. Niemniej to nie rozwiązanie, a tylko przypudrowanie problemu

Jest teraz na dworze ciepło, słońce grzeje, to i podzespoły mają w tej porze roku ciężej (szczególnie laptopy). Niemniej pokazuje to, że problem jest.

(IrasDeeJay) #13

Nie taki diabeł straszny jak go malują. Rozbierz laptopa sam. Na Youtube jest mnóstwo filmików. Wpisz swój konkretny model a może będzie instruktaż krok po kroku jak rozebrać twój. Wyposaż się też w pastę termoprzewodzącą. Przyda się.