Komp po poważnej awarii-help

Witam,

wczoraj posypał mi się Windows- nie wiem czym to było spowodowane. pracowałem na nim, w pewnym momencie pojawił się komunikat , żeby uruchomić program (CHKDSK) i odzyskać utracone sektory- ale jakoś nie przejąłem się tym za bardzo i zignorowałem komunikat… dzisiaj włączam kompa, a tam komunikat BŁĄD ŁADOWANIA SYSTEMU OPERACYJNEGO udało mi się uruchomić jakoś Windowsa (z poziomu instalatora próbowałem naprawić partycję systemową - FIXBOOT itd.

windows się uruchomił, ale w zasadzie nic nie moge zrobić- chciałem jakoś skopiować ważne pliki z pulpitu w bezpieczne miejsce, ale nie działa opcja wklej, ani przenieś. nie działa program do nagrywania. chciałem sprobować z przywracaniem systemu - ale pojawia się komunikat , że nie można uruchomić konsoli przywracania. pisze aby spróbować po ponownym uruchomieniu- ale nic to nie daje - komunikat znów ten sam. we właściwościach przywracania, pisze iż przywracanie jest wstrzymane z powodu zbyt małej ilości dostępnego miejsca(8 GB wolnego na partycji systemowej).

nie wiem co robić , skończyły mi się pomysły. bardzo zależy mi aby uratować pliki z pulpitu i z moich dokumentów - nie jest tego dużo , ale te pliki są dla mnie bardzo ważne!

na dysku systemowym mam też pewien program w, którym mam ważne pliki - tylko , że w tym folderze pustka ( mimo iz pisze , że folder zajmuje 4 GB )

help :frowning:

bez paniki, odłącz dysk i udaj się do kogoś z rodziny lub do kolegi i spróbuj zgrać dane. chyba że masz 2 dysk sprawny ??

prawdopodobnie uszkodzeniu uległ dysk twardy (mechanicznie - właściwie nie do naprawienia w warunkach domowych, lub w skutek działania wirusa itp).

jak uda ci się odzyskać dane to sformatuj dysk i spróbuj zainstalować system od początku, jak pojawią się kłopoty to napisz.

2 dysk sprawny - ale nie moge nic przenieść , skopiować ani zrzucić na pen drive’a.

problem w tym , ze te dane które chce zgrać są na partycji systemowej- więc nawet jak u kogoś go podepne to i tak raczej nie zgram tych plików.

przypomniało mi się , że jak udało mi się załączyć sprawdzanie błędów pojawiało się bardzo dużo komunikatów o takiej treści.

system windows zastąpił uszkodzone klastry w pliku 18483 o nazwie WINDOWS$NTUNI~3\reg00009 oraz system windows zastąpił uszkodzone klastry w pliku 24420 o nazwie SYSTEM~1_RESTO~1\PR14\A0009637.ico o tylko dwa wybrane przykłady, które udało mi się zapisać :frowning:

przeskanowałem dzisiaj kompa jakimś cudem MKS- em i nic nie wykrył, myślę, że to może być sprawa fizycznego uszkodzenia dysku ;(

błędne myślenie, oczywiście da się :slight_smile:

drugi dysk ?? czy druga partycja ??

bardzo możliwe jeśli pojawiły się bady to (zwłaszcza duża ilość) to nic się nie da zrobić.

drugi dysk fizyczny i druga partycja dysku 1.

jeśli się da przenieść z partycji systemowej to powiedz jak mam to zrobić. już kiedyś podłączyłem dysk u kogoś ze znajomych i pisało , że nie mam uprawnień - kiedy chciałem wejść na partycję sytemową (nie wiem czy tak dokładnie brzmiał komunikat ).

to nie możliwe uprawnienień możesz nie mieć gdy masz profil a na nim włączoną opcję uczyń moje dokumenty danymi prywatnymi (szyfrowanie ) czy jakoś tak.

może to zależy od systemu? ja w każdym razie nie mogę otworzyć partycji systemowej z poziomu innego kompa, probowalem już wiele razy. dysk na którym mam Winde programem HDTune- została 1/4 i wydaję się , że dysk jest w 100% sprawny.

może ktoś mi powie jak naprawić rejestr systemowy abym mógł w końcu skopiować pliki gdziekolwiek?

nie

http://www.searchengines.pl/phpbb203/Ko … 14270.html