Komp po wyłączeni i właczeniu do gnizdka 230V nie działa

Cześć! Problem dotyczy komputera mojej dziewczyny,wiec postaram sie to opisac tak mi to opowiadala.A wiec do żeczy!!!Po wyłaczeniu kompa(system zamknął sie ok tak jak nalezy)musiala na chwile wyłączyc go z gniazdka,po godzinie włączyla go do gniazdka i wtym momęcie usłyszała tak jak by Pykniecie i od tej pory komp nie zyje!Włanczam power i nic zero reakcji tak jak by pradu nie dostawał!czy zasilka mogla sie spalic przy włączaniu wtyczki do sieci?Spalenizny nie było czuc,płyte ogladalem kondesatory itp wszystko wyglada ok! dzis podepne mój zasilacz i zobacze czy odpali!Jesli ktos moze mi podpowiedziec rozwiazanie problemu bede wdzieczny! !!

Zasilacz Mustang 350W

płyta Asrock(jakas tam,nie pamietam)

Celeron 2,6GHz

prawdopodobnie zdechł zasilacz, podłącz inny, ewentualnie czsami “blokuje” się płyta główna w wyniku skoku napięcia w gniazdku - aby to sprawdzić odłącz zasilanie od płyty głównej atx20pin (lub 24) oraz 4pin p4. ponownie podłącz kable i spróbuj uruchomić kompa.

Juz to robilem ale nie odpalił!mam nadzieję ze to jednak zasilacz a nie płyta padła! !!

Ten zasilacz to szrot więc mógł zabrać ze sobą inne części.

Nie strasz mnie!!!Wczoraj przez ten szrot meczu nie ogladnołem! !!

bezpiecznik w zasilaczu sprawdziles ?

inna rzecza moze byc slaba bateria i bios nie trzyma ustawien…

zadnych ruchow, po wlaczeniu ? nic sie nie kreci, nie swieci ? plyty maja czasem diody, swiece po po wlaczeniu zasilacza do pradu…

Nic zdnych ruchów,wiatraki nawet nie drgną z miejsca,diody zadne nawet nie mrogną na chwile! !!

odłącz dyski twarde i napędy, spróbuj uruchomić kompa.

mozesz sprawdzic zasilacz na sucho…

podlacz zarowke pod molexa na 12v i zewrzyj zielony z czarnym na 20/24-pinowym wtyku - uwaga, zasilacz MUSI byc czyms obciazany, bo spali sie zanim go wlaczysz :stuck_out_tongue:

.

Tak tez juz robiłem!Moze to zeczywiscie ten bezpiecznik w zasilaczu,bo tego nie sprawdzalem!Wydaje mi sie ze jak by bateryjka padła to zasilacz by sie odezwał przy starcie(choc moze sie myle) !!

masz rację, kolega wyżej się pomylił, podłącz zasilacz…

zle zinterpretowalem wypowiedz autora… zalozylem, ze cos tam drga… o co zapytalem sie zdanie nizej :slight_smile:

ps. u mnie tez tak ‘pyka’ w momencie podlaczenia do pradu, ale to plyta sie zalacza… w tym wypadku, ewidentnie zasilacz padl lub ktoras z jego linii i bezpiecznik wywalilo( w zasilce)

Nigdy tego nie robiłem,ale kiedys musi byc pierwszy raz! !!