Komp pod Intela - nowy

Kiedyś postawiłem temat podobny, ale komputer operał się na AM2 i 4800+, dzisiaj jednak będzie wszystko na LGA 775 i Intelu C2D e8400 :idea:

to zestaw:

Corsair CMPSU-450VXEU

Patriot Dual LLK 2x1GB DDR2 EPP 800Mhz CL4

GALAXY GeForce 8800GT 512MB 8800 GT CMS HEATPIPE !

COOLER MASTER ELITE 333

WD Caviar SE-16 500 GB WD500AAKS 16MB cache SATA-II

SAMSUNG 943NWX 8000:1 5ms

FOXCONN P35A-S SATA2, DDR2 s775 P35 BEZGŁOŚNA

Intel C2D E8400 3GHz 6MB!

Creative T6100

3 000PLN

Coś tu idzie do zmiany? ( oprócz T6100 bo one już są :slight_smile: ).

Wszystko dobrze :slight_smile: Możesz kupować.

Ja bym tylko zmienił zasilacz na ten: http://www.allegro.pl/item352078554__en … nfist.html

Poza tym wszystko OK.

ja bym zainwestował w 2 dyski po 250gb es/es.2 od seagate lub 2x320tki lub taniej 250tki od samsunga seria f1 w RAID 0/Matrix…

Ok thx :slight_smile:

Jeśli chcesz mieć wydajniejszą kartę do OC to przeczytaj ten temat viewtopic.php?f=19&t=242611 :wink: posty 1-7.

Pamięci inne! !!

ja zmieniłbym jeszcze zasilacz na OCZ 500/600W seria VX od corsair nie jest najlepsza…

ewentualnie ja brałbym jeszcze GF 8800GT od Gigabyte… ma bardzo podobne wydajnościowo chłodzenie (jak nie lepsze) ale dostajesz program, dzięki któremu możesz zwiększyć napięcie na GPU nawet do 1,2V (bez zworek itp.) no i gre dają :stuck_out_tongue:

ja bym się zastanowił, w wakacje wyjdą nowe karty graficzne, a te pójdą na łeb na szyje i sprzedasz ją wtedy za 300 zł

więc jeśli nie jest ci teraz ta karta tak bardzo potrzebna to kup 8800 GS (najmniej spadna na cenie) w wakacje sprzedasz ja za 300 zł i kupisz jakąś kartę nowej generacji

no ale to już twój wybór

no i zasilacz np. Enermax Pro82+

w tym który ty podałeś są problemy z cewkami

Zasilacz OCZ sxs 500 bo chyba to masz na myśli jest głośniejszy od tej 450W, pozatym 600W do tego sprzętu do jak dla mnie za dużo.

Grafika przecież jest Dobra, więc czemu mam ją niby zmieniać. tylko o producenta? :slight_smile:

nie zauważyłeś ze ta która ja podaje to jest 8800 GS

przeczytaj jeszcze raz moja wypowiedz i dopiero pozniej pisz

GT według mnie ją lepsze w serii 8800 :-o .

wczytaj się w sens wypowiedzi na temat GS, teraz kupujesz lipę by po wakacjach zakupić nowego wypasa z serii 9x…

Chodzi mu o tu, żebyś teraz wziął 8800GS, a w lecie kupisz sobie coś lepszego, jak wyjdą nowe karty.

No już dobrze, rozumiałem i rozumiem.

to było kierowane do Owca_92.

Ale ok. Mówicie, że dobrze byłoby dla mnie gdybym kupił taniego GS’a , żeby poźniej go sprzedać prawie w identycznej cenie jak przy zakupie. No i dołożyć kasę za jakieś 2/3 miesiące na nowego GF 9XXX .

Cena GT mocno spadnie ito tego czasu i nie opłacalne będzie go sprzedawanie.

napisałem czemu:

dobre chłodzenie

większa dostępność

niższa cena

możliwość podbicia napięcia

taa co do nowych kart to wraz z dużym skokiem wydajności jest też duży skok ceny

8800GTX jest najlepszym przykładem… ja bym kupił teraz 8800GT a oszczędzał na nową platforme

LGA1366 + nehalem + DDR3 a dopiero potem zmienił grafikę jak wyjdzie coś na wzór 8800GT (czyli najlepszy stosunek cena/wydajność)

jak sprzedasz to co teraz kupisz (jeszcze jako żywy sprzęt) to za kilkaset zł zmienisz platformę a najlepsze gry i tak będą miały mniejsze wymagania graficzne (patrz COD 4 UT 3) no chyba że marzysz o crysisie 1900x1200 DX10

GF 9xxx już są. Zamiast GS-a lepiej 9600GT, prawie ta sama cena.