Komp podkręcenie

(CoolWeed) #1

Witam . Chciałbym sobie lekko podkręcić jakby dało radę kompa i dobrze by było abyście mi powiedzieli czy coś dam radę wyciągnąć z mojego sprzętu Według waszej wiedzy na temat sprzętu .

-- Dodane 28.12.2011 (Śr) 16:39 --

Typ procesora DualCore Intel Pentium E6600, 3066 MHz (11.5 x 267)

Nazwa kodowa Wolfdale-2M

Seria R0

Oryginalna częstotliwość taktowania 3066 MHz

ID płyty głównej 04/22/2010-G41-ICH7-7A69PG0OC-00

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-EP41-UD3L

Karta graficzna link

http://pl.asus.com/Graphics_Cards/AMD_S ... PHTDI512M/

(Boguszek) #2

Jaki zasilacz ?

ile i jaka pamięć ram ?

(Hubertsalari) #3

Zawsze uda się troszke pocisnąć, ale jesli chodzi o OC procesora to ważna jest również pamięć ram. U mnie występuje taka sytuacja że nie w OC nie moge osiągnąć dobrych wyników ponieważ pamięć ram mi na to nie pozwala.

(kamilek030190xd) #4

Obniż częstotliwość pamięci i pójdzie :smiley:

(CoolWeed) #5

Zasilacz

Modecom feel 1 500 atx

Pamięć

2 GB

Typ magistrali DDR2 SDRAM

DRAM:FSB Ratio 12:8

Rzeczywista częstotliwość taktowania 400 MHz (DDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 800 MHz

(Konradpastuszka) #6

Jeżeli posiadasz dobry zasilacz ,dobre chłodzenie to 4000mhz przekroczysz bez podnoszenia napięcia.

Na tym zasilaczu to ja bym sobie odpuścił.

(CoolWeed) #7

Właśnie sobie podkręciłem procka z poziomu biosu do 3300 ( 10 % ) , śmiga bez zarzutu , temp w stresie 48 pierwszy rdzeń drugi 44 . Myślę ze powinienem zmienic pamięć na większą na przykład 4 lub 8 gb.Pamieci potaniały także mógłbym się skusić na parkę do duala . Jak myślicie jakie mógłbym sobie kości do tej płyty dobrać tak żeby były najodpowiedniejsze i zeby jak najlepiej współpracowały?

(Boguszek) #8

Jaki OS masz ?

-- Dodane 28.12.2011 (Śr) 23:18 --

Jak sprawdziłeś temperatury ? podaj screena z realtemp i wcześniej zarzuć mu prime95

(CoolWeed) #9

Windows 7 Ultimate 64 bit PL

Na procku jest 3501 ( 15 % ) , stabilnie , temperatury w górę o 1 stopień . Myślę ze to dobry wynik z ta kością pamięci , którą posiadam .

-- Dodane 28.12.2011 (Śr) 23:22 --

Startowałem od standardowych 3066 .

(Boguszek) #10

No to możesz wpakować z 6 GB Ramu GOODRAM :wink: Tani i dobry Polski więcej nie ma sensu i tak nie wykorzystasz jego :slight_smile: ja osobiście mam 4 GB po Win 7 i wystarcza w zupełności to wszystkiego mi.

(CoolWeed) #11

Temperatury sprawdzałem za pomocą programu aida 64 extreme edition , po sprawdzeniu restart kompa , bios , Czujniki temp - i według biosu za kazdym razem różnica 2 stopni . Czy to w stresie czy bez . Myślę że są to na tyle miarodajne oceny ze można na tym się bazować .

(Boguszek) #12

Daj spokój z Aidą :wink: to nie program do mierzenia temperatury to jest program do sprawdzania podzespołów i orientacyjnie pokazuje temp. pobierz real temp następnie przez niego zrób test odpal prime95. wtedy dopiero poznasz temperatury jakie są jak procek będzie miał co robić :slight_smile:

(CoolWeed) #13

http://www.megaupload.com/?d=3N5NVQLZ

screen z real temp gt 3.60

Zaraz zrobię ten test razem z prime .

-- Dodane 29.12.2011 (Cz) 0:30 --

Dodam że przyśpieszenie kompa naprawdę bardzo zauważalne.Aż się zdziwiłem .Szczególnie podczas włączania oraz loadingów w grach , aplikacjach . W 3dmarku o 500 pkt więcej .

(sla17) #14

Jak już kupować to 2x4GB - cena nieduża, a 8GB może się przydać - można postawić np. RAMDisk :wink:

(CoolWeed) #15

Chciałbym jeszcze wymienić pastę na procku , myślałem aby nałożyć Arctic Silver . Jakie jest Wasze zdanie o tej paście ? Pzdr.

(Boguszek) #16

AS5 - dobra pasta. Smaruj nią

(CoolWeed) #17

Ok kupiłem pastę i chcę się zabrać za wymiankę ze starej . Czy jest jakiś sprawdzony domowy sposób aby jak najlepiej rozprowadzić pastę .

(Boguszek) #18

Sposobów jest kilka. ile ludzi tyle opini można kartą od bankomatu cienką warstwę rozprowadzić można kropelkę na sam środek i docisnąć cooler. Ja wyciskałem krople na procek następnie brałem torebkę foliową taką co kanapki się w nią pakuje na palec i rozprowadzałem po całym CPU cienką warstwę aż zrobiła się gładka powierzchnia i równa i temp mam dobre.

(TrueFaith) #19

Sorka że się wrzynam w czyiś temat, ale mam pytanko. Mam teraz Phenoma II X4 955 Black Edit, chcę go podbić do 3,8~4,0 GHz, aktualnie ma około 41 stopni w idle, czy po takim OC nie będzie niebezpiecznie ?