Komp podkręcenie

Witam . Chciałbym sobie lekko podkręcić jakby dało radę kompa i dobrze by było abyście mi powiedzieli czy coś dam radę wyciągnąć z mojego sprzętu Według waszej wiedzy na temat sprzętu .

Dodane 28.12.2011 (Śr) 16:39

Typ procesora DualCore Intel Pentium E6600, 3066 MHz (11.5 x 267)

Nazwa kodowa Wolfdale-2M

Seria R0

Oryginalna częstotliwość taktowania 3066 MHz

ID płyty głównej 04/22/2010-G41-ICH7-7A69PG0OC-00

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-EP41-UD3L

Karta graficzna link

http://pl.asus.com/Graphics_Cards/AMD_S … PHTDI512M/

Jaki zasilacz ?

ile i jaka pamięć ram ?

Zawsze uda się troszke pocisnąć, ale jesli chodzi o OC procesora to ważna jest również pamięć ram. U mnie występuje taka sytuacja że nie w OC nie moge osiągnąć dobrych wyników ponieważ pamięć ram mi na to nie pozwala.

Obniż częstotliwość pamięci i pójdzie :smiley:

Zasilacz

Modecom feel 1 500 atx

Pamięć

2 GB

Typ magistrali DDR2 SDRAM

DRAM:FSB Ratio 12:8

Rzeczywista częstotliwość taktowania 400 MHz (DDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 800 MHz

Jeżeli posiadasz dobry zasilacz ,dobre chłodzenie to 4000mhz przekroczysz bez podnoszenia napięcia.

Na tym zasilaczu to ja bym sobie odpuścił.

Właśnie sobie podkręciłem procka z poziomu biosu do 3300 ( 10 % ) , śmiga bez zarzutu , temp w stresie 48 pierwszy rdzeń drugi 44 . Myślę ze powinienem zmienic pamięć na większą na przykład 4 lub 8 gb.Pamieci potaniały także mógłbym się skusić na parkę do duala . Jak myślicie jakie mógłbym sobie kości do tej płyty dobrać tak żeby były najodpowiedniejsze i zeby jak najlepiej współpracowały?

Jaki OS masz ?

Dodane 28.12.2011 (Śr) 23:18

Jak sprawdziłeś temperatury ? podaj screena z realtemp i wcześniej zarzuć mu prime95

Windows 7 Ultimate 64 bit PL

Na procku jest 3501 ( 15 % ) , stabilnie , temperatury w górę o 1 stopień . Myślę ze to dobry wynik z ta kością pamięci , którą posiadam .

Dodane 28.12.2011 (Śr) 23:22

Startowałem od standardowych 3066 .

No to możesz wpakować z 6 GB Ramu GOODRAM :wink: Tani i dobry Polski więcej nie ma sensu i tak nie wykorzystasz jego :slight_smile: ja osobiście mam 4 GB po Win 7 i wystarcza w zupełności to wszystkiego mi.

Temperatury sprawdzałem za pomocą programu aida 64 extreme edition , po sprawdzeniu restart kompa , bios , Czujniki temp - i według biosu za kazdym razem różnica 2 stopni . Czy to w stresie czy bez . Myślę że są to na tyle miarodajne oceny ze można na tym się bazować .

Daj spokój z Aidą :wink: to nie program do mierzenia temperatury to jest program do sprawdzania podzespołów i orientacyjnie pokazuje temp. pobierz real temp następnie przez niego zrób test odpal prime95. wtedy dopiero poznasz temperatury jakie są jak procek będzie miał co robić :slight_smile:

http://www.megaupload.com/?d=3N5NVQLZ

screen z real temp gt 3.60

Zaraz zrobię ten test razem z prime .

Dodane 29.12.2011 (Cz) 0:30

Dodam że przyśpieszenie kompa naprawdę bardzo zauważalne.Aż się zdziwiłem .Szczególnie podczas włączania oraz loadingów w grach , aplikacjach . W 3dmarku o 500 pkt więcej .

Jak już kupować to 2x4GB - cena nieduża, a 8GB może się przydać - można postawić np. RAMDisk :wink:

Chciałbym jeszcze wymienić pastę na procku , myślałem aby nałożyć Arctic Silver . Jakie jest Wasze zdanie o tej paście ? Pzdr.

AS5 - dobra pasta. Smaruj nią

Ok kupiłem pastę i chcę się zabrać za wymiankę ze starej . Czy jest jakiś sprawdzony domowy sposób aby jak najlepiej rozprowadzić pastę .

Sposobów jest kilka. ile ludzi tyle opini można kartą od bankomatu cienką warstwę rozprowadzić można kropelkę na sam środek i docisnąć cooler. Ja wyciskałem krople na procek następnie brałem torebkę foliową taką co kanapki się w nią pakuje na palec i rozprowadzałem po całym CPU cienką warstwę aż zrobiła się gładka powierzchnia i równa i temp mam dobre.

Sorka że się wrzynam w czyiś temat, ale mam pytanko. Mam teraz Phenoma II X4 955 Black Edit, chcę go podbić do 3,8~4,0 GHz, aktualnie ma około 41 stopni w idle, czy po takim OC nie będzie niebezpiecznie ?