Komp potrzebuje 350W, a ja mu daje zasilacz 500W

Mam takie pytanie teoretyczne:

Powiedzmy komp potrzebuje zasilanie około 350W i działa na takim zasilaczu. Ja chcę wymienić wiele elementów tego kompa, ale zaczynam od zasilacza i wymieniam go na markowego 500W i ma na tym działać z 6 miesięcy, aż może coś znowu dokupię. Czy taka duża różnica może być (komp potrzebuje 350W, a ja mu daje 500W) - czy to nie jest zalecane?

Wiem, że lekki nadmiar jest okey, ale czy w takim przypadku to jest zbyt duża różnica i może to być niekorzystne?

Jeśli nowy zasilacz (500w) jest z czarnej listy to nie korzystne;]

Nie będzie nie korzystne, bo zasilacz i tak poda taką moc jakiej wymaga komputer w danym momencie, zapas się zawsze przydaje bo zasilacz nie pracuje na pełnych obrotach. Oczywiście popieram kolegę wyżej jak czarna lista to nie warto.

Generalnie dajesz mu zapas. I możliwe że nawet będzie oszczędniejszy dla tych samych elementów(zbadane empirycznie miernikiem). Zasilacz jest w stanie tyle mocy zapewnić gdyby potrzebował. Wierz że w spoczynku bierze jedną dziesiątą tego.

podaj markę zasilacza

To w niczym nie przeszkadza że zasilacz ma więcej mocy niż potrzeba. Zapas zawsze się przyda,wystarczy wymiana karty graficznej na mocniejszy model. Podczas uruchamiania komputer pobiera również więcej energii niż podczas normalnej pracy.

Mam Take Me Force 350 z czarnej listy, którego chce wymienić na: (dwie możliwości i nie wiem, co wybrać):

  1. CHIEFTEC GPA-500S8 500W http://allegro.pl/chieftec-gpa-500s8-50 … 47384.html

  2. AEROCOOL VP-450 (bardzo polecany)

Który zasilacz polecacie - który mam wybrać?

Dane mojego starego kompa:

Procesor: Intel E3400

Płyta główna: ASUS PSG41T-M LX3

RAM - 4GB GOOD RAM (GR1333D364L9/4G DDR 4GB PC3 - 10600 DIMM)

Dysk twardy: Seagate Barracuda 7200.12 500 GB

aercool

Śmiało możesz zrobić taką stopniową przesiadkę, zasilacz podaje tyle W ile jest w danej chwili potrzebne dla zestawu + oczywiście jakiś tam mały % na własne wydatki energetyczne. Nie ma żadnych przeciwwskazań w Twoim przypadku. To, który zasilacz wybierzesz zależy od tego jakie części chcesz tam wrzucić w przyszłości. Więc powiedz jeszcze jakie masz plany? Bo jeśli ma to być oparte o jakąś mocną kartę graficzną to niekoniecznie ten Aerocool da radę.

Dz za odpowiedzi…

Na razie chcę zdecydowanie wymienić tylko zasilacz, co najwyżej ewentualnie dokupić RAMu …