Komp resetuje

(Bartek Mr) #1

Po wlaczeniu kompa, nastepuje reset a nawet kilka. Po kilkunastu minutach wszystko powraca do normy i jest w miare ok. tzn na kilka godzin , pozniej wszystko zaczyna sie od poczatku. Najgorzej jest rano, kiedy wlaczam kompa ( czyli jak jest zimny ) poprostu warjuje. Wyslalem wiadomosc do Microsoftu. Odpowiedz.Blad w jakims traiberze kompa. Tlumacze. Meldunek zostal pokazany poniewaz zainstalowany treiber na kompie spowodowal zaklocenie ruchu systemu Windows. Ten blad jest oznaczony "STOP BLAD". Dokladniejszej przyczyny nie moga podac. Prosze o pomoc

(x-awier) #2

Od kiedy to się dzieje ?

Czy od czasu poprawnego działania instalowałeś coś?

Może coś grzebałeś w komputerze?

(VersQ.) #3

Format c: <- tyle ci powiem ^^ Po prostu zrób formata.

(Bartek Mr) #4

Formatow bylo juz cztery. Myslalem ze to jakis wirus. Kupilem nowego Kasperskiego. Po formacie instalacja Kaspra, wszystkie aktualizacje z Windowsa SP2 itd. Nic nie pomoglo. Rozebralem kiste, odkurzylem, poruszalem wtyczkami i jakby wszystko ustalo na 3 dni. Po trzech dniach wszystko od nowa.

(El Presidento) #5

Sprawdz Podgląd Zdarzeń, jakie są błędy przed restartami. I podaj ich treść, i najlepiej podać cały komunikat jaki przesłał do ciebie MS.

Jak dla mnie to tutaj są objawy podobne do Rotkita.

Daruj sobie co :?

(lazikar) #6

Instalowałeś cos ostatnio????

(Bartek Mr) #7

Na samej gorze podalem doslowne tlumaczenie z MS. A jezeli chodzi o instalacje to instalowalem rozne rzeczy i kilkakrotnie. Naogol wszystkoz Win. Czego nie moglem i nie moge do tej pory to aktualizacji z Wind. XP ( KB 898461 ). Nie moge tego zapakowac nawet po kazdym z formatow. Moze to ma coc wspolnego, albo kista sie sypie ( pamiec, procek itd )

(lazikar) #8

A system legalny jest???? Co sie dzieje jak instalujesz ta poprawke????

(Bartek Mr) #9

System jest jak najbardziej legalny. O jaka poprawke chodzi ?

(matiit) #10

O tą :smiley:

(Bartek Mr) #11

Pokazuje ze ta aktualizacja nie zostala zainstalowanai wiecej nic. Jak myslisz moze miec to zwiazek z resetami ? Wydaje mi sie ze nie, ale nigdy nic nie wiadomo

(Rak115) #12

może masz zakużoną kartę... u mnie sie resetował co jakiś czas, przeczyściłem ją i jest OK!!

(Robert Warszawa) #13

Mi sięrestaruje jak za zwyczaj gram, pogram półgodziny, góra godzinę (w byle jakom gre, ale nie online...) i sru...restaruje...nie wiem za bardzo o co chodzi: komp był czyszczony, oddany do serwisu - radiatorqa wymienili, ale jhest podobnie tyle, że moge grac dłużej, czyli właśnie te 0,5godz - 1godz.

A Tobie proponuje nie oddwa do serwisu, ale pogrzebaw kompie - jeżeli znasz siena tym...

(Rak115) #14

Wydaje mi się że masz słabą karte grafiki, albo bez małego wiatraczka. Podczas grania karta się robi gorąca i jest restar kompa (sprawdź w biosie temp. max. karty grafiki - przynajmniej u mnie taka opcja jest ) :smiley:

(Profesorek9) #15

Kiedyś miałem ten sam problem, że co chwilę resetował mi się komputer.

• Okazało się, że to wina wirusa ssaser ( czy jakoś tak ).

..Do jego usunięcia, użyłem antyvira, co zmieścił się na dyskietce 8) .

• Jeszcze raz przeskanuj kompa, ale tym razem zainstaluj Ad Aware,

do usuwawnia oprogramowania szpiegującego. Nawet w wersji darmowej, jest bardzo skuteczny.

• Proponuję Ci też skuteczny, darmowy Antywirus ( avast ). Po jego darmowej rejestracji, otrzymasz klucz aktywujący. Dzięki Bogu i parti :smiley:

hehe, już lata całe nie mam tego problemu.

• Zanim włączysz internet, odłącz kabel od internetu, i przeskanuj kompa tymi programami, co Ci opisałem. Jeśli przypomni mi się nazwa tego Antyvira, co się mieścił na dyskietce, to napisze tutaj :stuck_out_tongue: .

..............Pozdrawiam.

(De Niro) #16

ten wirus to inna bajka.

@Banf

:arrow: sprawdz temp. i napecie programem Everest

:arrow: włącz BSOD'a Win+Pause Break-> Zaawansowane-> Uruchamianie i odzyskiwanie, Automatycznie uruchom ponownie odznacz

:arrow: Debugger Windows

:arrow: sprawdz kondesatory na Mombo

(Kojot) #17

Czemu na każdy problem z kompem znacie tylko jedno rozwiązanie - format??

Popieram, sprawdź temperatury CPU, grafiki, HDD, przeczyś kompa.

Jak dla mnie to wina sprzętu.

(Profesorek9) #18

Żaden format, co Wy Mu gadacie, o rzeczach, które jemu nie pomogą.

• Najpewniej, to jest wirus ssaser, bądź blaster. Nawet Mi nie będąc podłączonym do internetu, to się komp uruchamiał. - Wtedy był to nowy komp, z nowym dyskiem, niezawirusowanym. - Ten wirus, to musiał się zainstalować, podczas instalacji Windows - a.

• Tak, jak Wy mu radzicie, to Ja 3 formaty wtedy zrobiłem, i nic nie pomogło. - Nikomu nie uwłaczając....., właśnie widać, jak się znacie.

• Mówię do tych, co wszystko zaczynaliby, od formata ?

• Jak wam komp muli, to też format robicie ? Jestem ciekaw :mrgreen: :twisted: .

• Nie mówię, że to nie jest wina czego innego, ale jestem na 100% i więcej przekonany, że to wirus Ssaser, albo Blaster Kompa Ci resetuje.

• U mnie okazał się to wirus. Po wgraniu programów Antywirusowych, oraz Firewall - a, nie miałem żadnych problemów z tym. - I dzięki bogu, nie mam już od kilku dobrych lat.

• A co do Karty grafiki, że nie ma wiatraczka ? hmmm wątpliwe.

Mam starą gartę grafiki, i nigdy przez nią nie miałem problemów takich, żeby komp Mi się resetował. Pozdrawiam.

(boger) #19

jak masz stacje dyskietek to ja odlacz, albo ja nie mozesz to zeby kabel zasilajacy dysk nie zasilal tez stacji dyskietkek, ja mialem taki problem z restartami i jak podlaczylem zasilanie stacji dyskietkek do kabla od cdromu to zaczelo chodzic normalnie

moze pomoze

(Profesorek9) #20

boger, ja wiem, że chcesz pomóc, ale to na bank jest to, o czym Ci piszę, i nie tylko Tobie, ale i Banf - owi.

• Porady, typu zrób formata, to nie pomogą. - Ja zrobiłem ze 3 wtedy, i nie pomogło. - Jest jakiś programik, co usuwa ten problem.

• Jak miałem ten problem, i go wgrałem, to problem się skończył, i nic nie musiałem wyłączać, jak to niektórzy radzą.

• Nie mówię, że to zła rada, ale Ja nic nie wyłączałem, tylko wgrałem ten programik ( mieścił się na 1 dyskietce ), i pomogło.

• Jeśli znajdę tą dyskietkę, z tym programem, to programik na pewno Bonf - owi podeślę. - Ja miałem kompa czystego, nie był zakurzony, i mając resety, to wgrałem ten programik, i było po kłopocie. - Jak znajdę programik, to dam znać. Pozdrawiam.