Komp sam mi sie resetuje

No więc jak robie coś na kąpie to on mi sie sam resetuje co pewien czas. Próbowałem to naprawić i szukałem jakiś informacji o tym na necie ale nic nie pomogło. Powie mi ktoś czemu sie tak dzieje? Może to wina zasilacza?

Bardzo możliwe.

Napisz, jaki posiadasz zasilacz (producent, moc).

Napisz, jaką posiadasz konfigurację sprzętową (procesor, karta graficzna, pamięć RAM).

Możliwe również, że któryś z podzespołów sie przegrzewa.

Sprawdź temperatury programem EVEREST (otwórz program, ikona Komputer, ikona Czujnik).

zasilacz: Codegen 300W

procesor: AMD Duron, 850 MHz (8.5 x 100)

karta graficzna: nVIDIA GeForce2 MX/MX 400

pamięc RAM: 128 mb

a tu temperatury: płyta główna 32 stopnie C, procesor 35 stopnie C.

Temperatury w porządku.

Może przydałoby się odkurzyć podzespoły ? Jak sytuacja wewnątrz obudowy sie przedstawia ? (pod względem czystości :P) Kurz też może być przyczyną restartów komputera.

Bardziej jednak bym się skłaniał ku temu, że to Twój zasilacz jest winowajcą restartów komputera.

Jeżeli masz taką możliwość, to pożycz od kogoś zasilacz jakiejś konkretnej firmy i sprawdź, czy restarty dalej występują.

Zestawienie najgorszych i najlepszych marek zasilaczy

Jeżeli zdecydujesz sie na zakup nowego zasilacza, to dla Twojego sprzętu w zupełności wystarczy i to z wielkim zapasem:

DELTA DPS-350PB (350W)

temp. są w porządku, tylko zasilacz jest lipny … należałoby go wymienić ale nie wiem czy się opłaca wkładać jakąś kase w tego kompa

ale jak sie zdecydujesz na wymiane to bierz fortron/delta 300w

Komp w środku jest czysty bo 4 dni temu czyściłem dokładnie. Chyba więc musze sobie kupić zasilacz nowy. Poczekam jeszcze tydzień i zobacze czy resety będą sie powtarzać, bo jak narazie komp chodzi już 2godz. i sie nie resetuje więc możę to już koniec

teraz komp czasem mi sie wyłancza ale wyskakuje mi wtedy niebieski ekran i białem literki i coś tam pisze, ale nic istotnego chyba. Tak samo sie dzieje jak chcem wyłączyć kompa/.

Albo system albo poprostu słabe zasilanie też tak kiedyś miałem i się komp wyłączał co chwile ale potem przeszło. A może być też wina podkręcania. Może zmieniałeś timingi pamięci albo podkręcałeś procesor

Na tym ekranie pisze wtedy coś że to może być wina oprogramowania lub sterownika. Wcześniej miałem te same sterowniki i nic takiego nie wyskakiwało. Prosze was o pomoc! !!

1.Masz jakiś bluescreen ??

2.Ja miałem podobnie: Na moim laptopie(Vista) zainstalowałem niekompatybilną wersje DAEMON TOOLS’A i nawet się niezałączało logowanie tylko się resetował w kółko.Przywróciłem system do momentu przed instalacją i wszystki ok.

3.Radziłbym ci odpalic plytke z systemem na bootowaniu i naprawic twój system(oczywiście przez kliknięcie napraw ;P),spróbuj może pomoże …

  1. Co to jest bluescreen

  2. Ja niczego nie ściągam z neta narazie.

  3. Tak zamierzam zrobić tylko musze załatwić sobie od kogoś płytke z systemem.