Komp sam sie resetuje!

witam

mam problem z moim kompem gdyz sam sie resetuje:(

włączam go jest logo foxconn i zaraz przed obrazem ładowanie win xp resetuje się albo jest czarny ekran…

co mam z tym zrobic? próbowalem zrobic reinstal ale to na nic… robie wszystko ok formatuje dysk c z systemem plików NTFS potem jest ze kopiuje pliki no i ponowne uruchomienie kompa i to samo resetuje sie w tym samym momencie…

Moj komp to:

amd athlon x2 4600+

4gb ram goodram 800

płyta faxconn

zasilacz fortron 550w

galaxy 6600 128mb 128bit

dysk samsung 160gb 8mb ata

Miałem podobnie z tą tylko różnicą, że format i ponowna instalacja przyniosły oczekiwany rezultat. Miałem tak kilka razy, ale raz chciałem zachować dane na kompie, które miałem , bo nie zdążyłem zrobić kopii zapasowej. To dałem dysk koledze, aby mi dane zgrał ta najważniejsze, czyli Moje dokumenty i takie tam. Najpierw postanowił mi go przeskanować antywirusem, żeby sprawdzić czy to nie po prostu wirus narobił tyle zamieszania dostając się do plików systemowych. Ale nic nie znalazł, więc kolega zgrał mi na pendriva moje dane i oddał mi dysk. Postanowiłem jeszcze raz, ostatni, przed formatem sprawdzić czy się uruchomi. I się uruchomił!

Niestety, w Twoim przypadku to raczej nie pomoże, bo jeśli format nie przyniósł rozwiązania to na chwilę obecną mam tylko jedyny pomysł:

spróbuj zainstalować system na innej partycji, bo być może jest to po prostu z tym akurat sektorem na dysku (może został on uszkodzony i głowica nie potrafi odczytać z niego plików).

Też miałem podobną sytuacje. Pomógł mi taki zabieg:

-Przeczyszczenie kompa od wewnątrz(usunięcie kurzu),

-Przeczyszczenie RAM

Po tych zabiegach poszedłem do kumpla i przy pomocy różnych programów przeczyściłem dysk (defragmentacja, optymalizacja, skan antywirusem).

O dziwo zastosowanie wszystkich tych zabiegów zadziałało i komp ciągle działa:D

Ps. Oddałem kompa też na gwarancje ale koleś z serwisu powiedział że u niego wszystko działa i najprawdopodobniej jest to wina przegrzewania się procka.

Ja miałem podobny przypadek, z tym, że komputer się nie resetował a wyłączał.

Po kilkudziesięciu godzinach szukania przyczyny w systemie, sterownikach itp,

okazało się, że włącznik w obudowie był uszkodzony. Zamieniłem go z włącznikiem resetu

i było ok.