Komp sam się wyłącz!

Witam mam następujący problem grałem sobie dziś na kompie wujka i komp się sam wyłączył ,chciałem go odpalić i nic ,dopiero po odłączeniu go od sieci komp odpalił .No i znowu komp się wyłączy zauważyłem że wyłączeniu kompa towarzyszy mrugnięcie światła.I nie wiem co z tym zrobić dodam że instalacja elektryczna jest aluminiowa.

Proszę o szybką pomoc.

Skoro komputer wyłącza się w tej samej chwili co przygaśnięcie światła to mamy tu do czynienia ze spadkiem napięcia w sieci. Nie możesz go włączyć od razu ponieważ włącza się zabezpieczenie w zasilaczu chroniące go przed takimi właśnie spadkami napięcia. Tak jak mówisz trzeba odłączyć go od sieci i ponownie włączyć lub odczekać jakiś czas. Jeśli jest to instalacja aluminiowa (czyli z reguły dość wiekowa i już od dawna nie stosowana) to zaleciłbym jej przegląd przez elektryka, ale najpierw możesz sprawdzić bezpieczniki, one też mogą być uszkodzone.

Nie zaszkodzi również sprawdzić zasilacza, najlepiej podmień go na jakiś pewny i sprawny i zobacz czy problem nadal występuje.