Komp się nie chce włączyć

Witam

Mam dość nietypowy problem, mianowicie jak wyłączam komputer z zasilania (listwy) na noc to na drugi dzień jak włączę zasilanie to komputer nie chce się włączyć… :? Muszę 5 minut majstrować przy kablu zasilającym, żeby zaskoczyło. No dobra, ale jak już zaskoczy to teraz mam taki problem, że monitor się nie chce włączyć… Muszę odczekać kolejne 10 minut i wtedy maszyna rusza…

Macie jakieś pomysły o co chodzi? :?

PS. Wymieniałem już kabel zasilający i nic…

PRAWDOPODOBNA przyczyna: zła instalacja elektryczna w domu, nie wiem jak to nazwać : “lewy”/ “ginący prąd” .

Możesz nie mieć odpowiedniego napięcia w źródle zasilania(czyli w tzw.: “gniazdku”). sprawdź miernikiem przystosowanym do wysokich napięć -> najlepiej poproś osobę dorosłą i odpowiedzialną.

lub

problem może leżeć w samym “gniazdku”, nie zawsze jest obieg zamknięty prądu, czyli nie zawsze “styka”

PS: nie potrafię lepiej wytłumaczyć.

Bardzo prawdopodobne

wadliwy zasilacz w komputerze. Zdejmij jego obudowę(wyjęta wtyczka z gniazdka/wyłączony z sieci) i na naklejce zasilacza przeczytaj jakiej jest marki/lub sprawdź na fakturze/ rachunku(powinno być) i porównaj z tym Zasilacze naj- lepsze i -gorsze >>>klik tu<<<

Może być też inna przyczyna, opisanego przez Ciebie problemu.

OK to spróbuje w innych gniazdach w domu… Może to w tym wina

Bo na tej maszynie jadę już 3 lata i od miesiąca taka sytuacja występuje.

Podaj konfigurację sprzętu.

:slight_smile:

AMD Athlon XP, 2000 MHz 2400+

Epox EP-8RDA+

ram 1280 MB

NVIDIA GeForce FX 5200 (128 MB)

A jaki ZASILACZ?

Megabajt 230 V -.-

230V to napięcie, a nie moc. Moc wyrażamy w watach (W).

Megabajt może być głównym winowajcą wielu problemów.

Zgodzę się z @cosik_ktosik

Syfny zasilacz.Lepiej szybko wymień.