Komp się nie uruchamia

witam!

dzisiaj przysłali mi części, złożyłem i mam problem, gdy włączam komputer pokazuje sie startowy screen, do biosu można wejść, ale dalej nic nie rusza, widać tylko czarny ekran i migający kursor, tak jakby nie widział dysku, nawet nie mogę odpalić instalki OSa, jednak bios widzi dysk więc nie wiem o co może chodzić…

drugi problem to taki, że gdy zresetuję kompa wiatrak na karcie nabiera sporych obrotów i nic kompletnie nie rusza, monitor jest na czuwaniu, można go uruchomić dopiero gdy wyłączę komputer i włączę (trochę irytujące gdy nie rusza system poprzez reset)

moja konfiguracja:

MSI P45 NEO3-FR

E8400 box

Mushkin 2x 1gb 800

hd4870

samsung F1 640gb

pioneer 216d

corsair 550w

cooler master elite 331

Zresetuj Bios: viewtopic.php?f=7&t=267235

Po resecie załaduj ustawienia zoptymalizowane.

Następnie w Biosie ustaw startowanie z płyty CD/DVD. A zatem wejdź w Advanced Bios Features i First Boot Device ustaw na CD/DVD.

Teraz spróbuj zainstalować (ew. naprawić) system operacyjny.

zapomniałem dopisać, że resetu biosu dokonywałem kilkakrotnie, jednak nadal mam ten sam problem…

co mnie najbardziej dziwi? przed tym problemem raz uruchomiłem instalkę OSa, lecz klawiatura przestała reagować więc nie mogłem kontynuować instalacji, gdy chciałem spróbować ponownie zaczął występować właśnie ten problem. Podłączałem również dysk ze starszego komputera - jeszcze pod IDE - lecz gdy miał się już pokazywać ekran z logiem Win Xp i paskiem ładowania następuje reset komputera… Dostałem radę, by sprzedać szybko na allegro MoBo, gdyż z MSI są właśnie takie problemy…

To może być uszkodzenie płyty. Co do obsługi klawiatury to, jeżeli jest ona na USB, to w biosie musi być włączone dla niej wsparcie. W integrated peripherals trzeba włączyć opcje: USB Kepyboard Support, USB Legacy Support lub USB DOS Support.

Możesz jeszcze spróbować rozpocząć instalację na innym komputerze, a zakończyć na swoim. Bierzesz swój dysk i podłączasz do innego komputera (z tamtego dysk odłączasz). Rozpoczynasz instalację i kontynuujesz ją przez cały tryb tekstowy, czyli do pierwszego resetu. Po resecie wyłączasz od razu komputer i idziesz z dyskiem do swojego komputera, podłączasz dysk, włączasz komputer i próbujesz kontynuować instalację.

Masz pecha bo fajny zestaw jest, ale odnośnie tego przerzucania dysku ze starego kompa, to podłączyłeś go i odpaliłeś już winde którą tam była czy instalowałeś jeszcze raz, bo jeżeli to pierwsze to normalny efekt po przeniesieniu dysku do innego kompa, poprostu podzespoły są inne i system nie ma do nich sterowników, wiec się nie uruchomi.

no w końcu udało mi się uruchomić i wszystko poinstalować, walczyłem z nim kilka godz, pogrzebałem w biosie i jakoś odpalił, problem reseta pozostał, lecz już rzadziej występuje, myślę że to problem mojej starej klawiatury pod ps2, gdyż zauważyłem że to ona sie zacina, jutro kupię klawe pod usb i zobaczymy czy problem zniknie, dzięki za posty :slight_smile: