Komp sie sam restartuje :(

Witam. Mam niemały problem. Przy próbie uruchomienia filmu (obojętnie jakiego) w bestplayer-rze lub power DVD komputer nagle sie restartuje bez żadnych okienek ostrzeżeń itp. wcześniej nic takiego nie miałem. Zauważyłem że uruchamiając film w winamp-ie nic takiego sie nie dzieje. Nie mam raczej na kompie żadnego syfu ani wirusów. mam zainstalowany ArcaVir skanowałem: Panda antivirus on-line, kaspersky on-line oraz ad-aware SE personal i nic nie wykryły. Mam win XP pro + SP2 i wszyskie aktualizaje. Proszę o pomoc. Z góry dziękuje.

PPM Mój Komputer --> Zaawansowane --> Uruchamianie i Odzyskiwanie - Ustawienia --> Awaria Systemu odznacz Automatycznie uruchom ponownie.

Następnym razem zapewne wyskoczy Ci błąd, więc zapisz go i umieść tu.

Siemasz. Zrobiłem tak jak napisałes wyskoczył błąd DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL w postaci niebieskiego ekranu i jakieś tam wskazówki

Podaj cały numer błędu, to jakby wina jakiś sterów :slight_smile:

Jedyne cyfru jakie w tym niebieskim oknie znalazłem to te w części DANE TECHNICZNE: STOP 0x000000D1 (0x00006000, 0x00000002, 0x00000000, 0xF7F81AB0) cmuda.sys - Address F7F81AB0 base at F7F51000, DateStamp 43a105d7

Żadnych tam więcej cyferków nie było nie wiem czy o to chodziło Ci.

No to masz cmuda.sys problem - zobacz http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … opic=11442

Masz problem ze sterownikiem karty dźwiękowej. Proponuję ściągnąć i zainstalować sobie najnowszy.

ok ale nie gram, i moge nie miać włączonech żadnych programów, zaraz po włączeniu kompa powiedzmy że chce sobie film obejrzeć i włanczam go w bestplayerze i gdy pojawi sie okienko bestplayera nagle komp sie uruchamia ponownie bez żadnych błędów i okienek. Ten niebieski ekran zaczął sie pojawiać dopiero wtedy gdy wyłączyłem AUTOMATYCZNE URUCHAMIANIE PONOWNIE tak jak radził Szuprycz. W żadnej innej sytuacji komp sie nie restartuje tylko jak chce film włączyć, a najdziwniejsze jest to że jak włanczam jakiś film w winampie to jest ok, a wyłancza sie w bestplayer, power DVD REAL PLAYER itp.

Złączono Posta : 04.06.2006 (Nie) 22:46

ok na razie THX jutro zainstaluje stery do karty dźwiękowej i zobaczymy. Narqa

ja mówię o sterowniku cmuda.sys - poczytaj dokładnie

ok czaje THX

Złączono Posta : 05.06.2006 (Pon) 20:43

Zainstalowałem nowe stery ale to nic nie dało. Okazało sie że to wina codeków. miałem trochce stere AC3Filter miały niecały rok

I to wszystko przez nie tak sie działo. :lol: