Komp się sam wyłącza

Hej,

mam taki problem na Windows 7 32 bit, mam roczny komputer z dobrymi parametrami. Temperatury mam wszystkie w normie, nawet po całodniowym seansie ze skyrim, wzrastają max o 3 stopnie. Co to może być? mam 4 giga ramu,ATI HIS 6870, Tacensa 550w i AMD phenom 2 x4 3200, na płycie Asusa (nie pamiętam dokładnych nazw modeli, bo nie ma mnie w tej chwili w domu) przywracałem już system. Komp się wyłącza, a później ma problem z włączeniem (dopiero za następnym razem się włącza). Pewnie format co?

Ja miałem podobny problem i okazało się że pamięć była uszkodzona. Spróbuj ją sprawdzić w memteście.

Witam.

Twoim problemem jest jedna,dwie lub wszystkie pamięci RAM,albo zasilacz ci nawala i wtedy czeka cię wymiana zasilacza.Najlepiej wyjmij jedną pamięc RAM jak masz dwie no i zobacz czy działa na drugiej,jeśli problem się nie powtarza to oznacza że pamięc którą wyjąłeś była uszkodzona.

Jak pamięci sprawdzisz i wszystko będzie dobrze,to zasilacz ci nawalił.

Jeśli komputer ci się wyłącza,restartuje najczęściej jest to wina pamięci bądź zasilacza…

Skoro komputer nie chce się włączyć, to najwyraźniej gdzieś się robi zwarcie. Sprawdź czy wszystkie wtyczki i wszystkie części są prawidłowo powkładane. Jeżeli będzie ok, sugeruje oddać zasilacz na gwarancję.

Wiecie co, zauwazylem ze problem pojawial sie zawsze, kiedy system się aktualizował. Zrobiłem format i wgrałem wina 64. Komp się wyłączał dalej ale tylko na skyrimie. Otworzyłem go i przeczyściłem. Chodził długo i nic z nim się nie działo. Wyłączyłem aktualizację. System mam orginalny z orginalnym cd keyem (jestem studentem i uczelnia udostepnia mi darmowy software). Wszystkie części mam na gwarancji, ram bodajże dożywotnio, albo 36 miechów, nie pamiętam. Zobaczę, jeżeli problem będzie wracał, zrobię tak jak napisaliście. Dzięki wielkie :). A propos zasilacza, ma 500 w nie 550. Teoretycznie wystarczy, ale w praktyce może nawalać?

Może wyłaczać się dlatego, że jest za słaby. Tacens i każdy producent, dla którego liczy się jakość, a nie zrobić byle jak, żeby tylko działało i było najtaniej mają montowane zabezpieczenie, które odłącza zasilanie w momencie przeciążenia. Jeżeli masz tak, ze komp się wyłącza i nie możesz go włączyć do póki nie odłączysz od zasilania i ponownie załączysz, z pewnością to jest przyczyną. Ewentualnie może to być co inego przez co włącza się zabezpieczenie i odcinane jest zasilania, np. zwarcie.

Możliwe jest również to, że przegrzewa się Tobie jakiś element, jak chociażby CPU. Proponowałbym otworzyć obudowę i zobaczyć, czy każdy z wentylatorów poprawnie pracuje.

Racja. Do tego nie zaszkodziłoby wyczyść wnętrze z kurzu i założyć nową pastę na procesor.