Komp się sam wyłącza


(Golan1410) #1

Hej,

mam taki problem na Windows 7 32 bit, mam roczny komputer z dobrymi parametrami. Temperatury mam wszystkie w normie, nawet po całodniowym seansie ze skyrim, wzrastają max o 3 stopnie. Co to może być? mam 4 giga ramu,ATI HIS 6870, Tacensa 550w i AMD phenom 2 x4 3200, na płycie Asusa (nie pamiętam dokładnych nazw modeli, bo nie ma mnie w tej chwili w domu) przywracałem już system. Komp się wyłącza, a później ma problem z włączeniem (dopiero za następnym razem się włącza). Pewnie format co?


(michalj82) #2

Ja miałem podobny problem i okazało się że pamięć była uszkodzona. Spróbuj ją sprawdzić w memteście.


(Tom Wwp) #3

Witam.

Twoim problemem jest jedna,dwie lub wszystkie pamięci RAM,albo zasilacz ci nawala i wtedy czeka cię wymiana zasilacza.Najlepiej wyjmij jedną pamięc RAM jak masz dwie no i zobacz czy działa na drugiej,jeśli problem się nie powtarza to oznacza że pamięc którą wyjąłeś była uszkodzona.

Jak pamięci sprawdzisz i wszystko będzie dobrze,to zasilacz ci nawalił.

Jeśli komputer ci się wyłącza,restartuje najczęściej jest to wina pamięci bądź zasilacza…


(Piotrkijak) #4

Skoro komputer nie chce się włączyć, to najwyraźniej gdzieś się robi zwarcie. Sprawdź czy wszystkie wtyczki i wszystkie części są prawidłowo powkładane. Jeżeli będzie ok, sugeruje oddać zasilacz na gwarancję.


(Golan1410) #5

Wiecie co, zauwazylem ze problem pojawial sie zawsze, kiedy system się aktualizował. Zrobiłem format i wgrałem wina 64. Komp się wyłączał dalej ale tylko na skyrimie. Otworzyłem go i przeczyściłem. Chodził długo i nic z nim się nie działo. Wyłączyłem aktualizację. System mam orginalny z orginalnym cd keyem (jestem studentem i uczelnia udostepnia mi darmowy software). Wszystkie części mam na gwarancji, ram bodajże dożywotnio, albo 36 miechów, nie pamiętam. Zobaczę, jeżeli problem będzie wracał, zrobię tak jak napisaliście. Dzięki wielkie :). A propos zasilacza, ma 500 w nie 550. Teoretycznie wystarczy, ale w praktyce może nawalać?


(Piotrkijak) #6

Może wyłaczać się dlatego, że jest za słaby. Tacens i każdy producent, dla którego liczy się jakość, a nie zrobić byle jak, żeby tylko działało i było najtaniej mają montowane zabezpieczenie, które odłącza zasilanie w momencie przeciążenia. Jeżeli masz tak, ze komp się wyłącza i nie możesz go włączyć do póki nie odłączysz od zasilania i ponownie załączysz, z pewnością to jest przyczyną. Ewentualnie może to być co inego przez co włącza się zabezpieczenie i odcinane jest zasilania, np. zwarcie.


(system) #7

Możliwe jest również to, że przegrzewa się Tobie jakiś element, jak chociażby CPU. Proponowałbym otworzyć obudowę i zobaczyć, czy każdy z wentylatorów poprawnie pracuje.


(Piotrkijak) #8

Racja. Do tego nie zaszkodziłoby wyczyść wnętrze z kurzu i założyć nową pastę na procesor.