Komp sie tnie przy kopiowaniu płyt CD/DVD

ludzie ratujcie mie komp mi sie tnie przy kopii płyt wogóle przy nagrywaniu co robic? z góry dziekuję

A jaki masz sprzęt ?

płyta ASROCK nie znam modelu procesor intel celeron 2,6 ghz 768 ram grafa 128 mb GF FX 5200

dysk 80 GB DVD-RAM , DVD-ROM

Widzę dwie opcje: uszkodzona płyta/napęd lub zepsuty dysk

Wejdź w menadżer urządzeń, wybierz z listy kontrolery ATA/SATA. We właściwościach poszczególnych kanałów posprawdzaj czy masz włączony poprawny tryb DMA. Poprawnie powinno być ustawione “DMA jeżeli dostępne”, wybierz możliwe największy tryb Ultra DMA. Jeżeli zamiast wartości “DMA jeżeli dostępne” masz wartość “tylko PIO” to usuń dany kanał kontrolera z menadżera urządzeń poprzez kliknięcie na nim prawym klawiszem myszy i wybranie z menu opcji “odinstaluj”. Po tym zrestartuj kompa i poczekaj aż Windows na nowo wykryje kanał i poszczególne urządzenia do niego podłączone oraz zainstaluje do nich sterowniki. Po tym sprawdź czy wartość zmieniła się na “DMA jeżeli dostępne” - jeżeli tak to sprawa załatwiona. Możesz jeszcze raz sprawdzić czy masz ustawiony możliwie największy tryb Ultra DMA we wszystkich napędach optycznych i dyskach twardych.

no tak zrobiłem ale komp jeszcze sie tnie chodzi mi oto ze przy otwieraniu mojego komputera jest taka lampka i czekam 2 minuty to jest myszka po tym chodz płynnie ale komp dalej zamulony :mrgreen: