Komp sie wiesza i resetuje

Witam mam pewien problem. Jak gram w gry to często mi sie wiesza komp i resetuje. Czym to może być spowodowane i jak to naprawić?

Podaj screen ze SpeedFana (tzn. podaj tempertury), sprawdż czy się nie przegrzewa PC, ewentualnie kup nowe, wydajniejsze chłodzenie i dobrą pastę termoprzewodzącą (np. Zalman STG-1).

Podaj konfigurację sprzętową komputera (płyta główna, procesor, karta graficzna)

Jaki posiadasz zasilacz ? ( produycent , moc)

Podaj odczyt temperatur z programu Everest Ultimate Edition (otwórz program, ikona Komputer, ikona Czujnik).

Sprawdź, czy wszystkie wentylatory wewnątrz obudowy działają (na procesorze, w zasilaczu, ewentualnie na karcie graficznej).

Płyta główna: MSI K7N2 Delta-L (MS-6570G); procesor: Athlon XP, 1833 MHz (11 x 167) 2500+; karta graficzna: GeForce FX 5600 128 mb. Zasilacz jakiś 300 W, wentylatory wszystkie działają.

Temperatury:

płyta główna - 42 stopni

procesor - 57

procesor graficzny - 46

pamięć procesora graficznego 44

Resetowanie może być spowodowane niestabilnym działaniem badziewnego zasilacza, dlatego prosiłem, abyś podał jego markę.

Sprawdź, czy na płycie głównej nie masz spuchniętych (nabrzmiałych) kondensatorów, bądź rozlanego elektrolitu.

>> Spuchnięte kondensatory <<

Zasilacz do zmiany na, np: FORTRON FSP350-60MDN, ewentualnie na:

MODECOM MC-350ATX (nie myl z Modecom FEEL, bo FEEL, to taki sam złom, jak Twój zasilacz).

Napisz jeszcze dokładną markę Twojego obecnego zasilacza.

EDIT:

Temperatura procesora jest zbyt wysoka.

Odkurz radiator i wentylator na procesorze, zmień pastę termoprzewodzącą na Arctic Silver 5.

Sprawdź, czy masz podłączoną do płyty głównej wtyczkę zasilającą P4 (4-PIN), obok gniazda zasilającego 20-PIN.

Bardzo prawdopodobnym jest, że nawet nie masz takiej możliwości, aby podłączyć wtyczkę 4-PIN, bo Twój zasilacz nawet chyba takowej nie posiada.

Jest to zasilacz 300W LC-B300ATX.

Strasznie słaby ten zasilacz?

Kondensatory wyglądają dobrze i nic nie jest rozlane.

Ta wtyczka P4 jest podłączona.

L&C, to Logic, czyli bardzo kiepski zasilacz.

On na pewno jest winowajcą resetów i zawieszań komputera. To zresztą są główne objawy niestabilnej pracy zasilacza.

Jeżeli masz taką możliwość, to pożycz od kogoś jakiś klasowy zasilacz i sprawdź, czy problemy nadal występują.

A tak poza tym przeczytaj: Najgorsze i najlepsze marki zasilaczy.