Komp sie zacina

mam taki oto problem przy odtwarzaniu wszelkich dzwiekow np mp3, gry albo filmy komputer sie tak jakby zacina tzn wydaje z siebie serie krotkich dzwiekow i sie zawiesza wymienilam system na nowy ale problem sie powtarza temperatura na procesorze to ok 50 stopni (athlon 1700) mozecie pomoc?

Złączono Posta : 05.11.2005 (Sob) 15:17

ze wlasciwie to sie czesciej zawiesza (np przed chwila :? ) i to bez odtwarzania dzwiekow alt ctrl del nie dziala wtedy w ogole i trzeba restartowac help! !!

Przeczyść kompa, możliwe, że masz dużo syfu, podaj temperature podzespołów, sprawdź ją np. Everest’em

Sprzęt jaki masz…

tak srednio znam sie na jezyku komputerow sprawdzilam temperatury i:

plyta glowna: 28, procesor athlon 1700:51, dysk samsung sp802n: 55, jakie info powinnam jeszcze podac?

Sparwdź pamieci programem MemTest - może to ich wina. Ten dysk chyba jest troche zacieply, ale poczekaj na opinie innych

Mi też się coś tak zdaje, spróbuj zdjąć bok obudowy kompa i sprawdź jak działa, możliwe, że komp się “dusi” i trzeba będzie zamontować dodatkowy wentylator. A sprawdziłeś kompa pod względem zasyfienia?? Przejedź go programi antywirowymi, antyspyware’owymi… wrzuć loga z HijackThis ja kiedyś miałem identyczny problem, a przyczyną właśnie było zasyfienie kompa :wink:

Dysk jest napewno zaciepły !

średnia temperatura dysku powinna się wahać w granicach 42-45stopini, a u Ciebie znacznie wykracza,

propponuje przestawić go niżej i dać mu trochę “luzu” ewentualnie dołożyć wentyl do obudowy, żeby poprawić cyrkulacje powietrza wewnątrz,

pamiętajmy też że zawsze program może się pomylić także spróbuj sprawdzić to fizycznie :wink:

Poczytaj:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … wentylator