Komp składak do 600zł - będzie chodzić na Win7 ?:)

Mam możliwość złożyć nie drogo zestawik :slight_smile:

Konfiguracja:

Płyta gł: Gigabyte GA-N650SLI-DS4L bądź ASUS P5K-E

Procesor: Core 2 Duo E4500

RAM: Corsair DDR2 2x1GB dual channel XMS2-5400 675Mhz 4-4-4-12

Chłodzenie na procek: Titan TTC-NK34TZ

Zasilacz: Fortron FSP350-60APN 350W

Obudowa: I-BOX Force 2101 (b/z) [OF2101ROHS]

Złożenie tego zestawu to koszt około 600zł, opłaca się ?:slight_smile:

Posiadam dysk SATA II i grafike Radeon x800 GTO

Będzie to ze sobą współpracować dobrze po złożeniu na Win7? Jakieś gierki pójdą te nowsze ?? :slight_smile:

Karta graficzna mocniejsza i nie powinno być źle.

Tzn włożyć mocniejszą ?? 512mb/256BIT np ?? :slight_smile: bo ta x 800 gto ma 256mb/256BIT

będzie śmigać dobrze,akurat grafika ma najmniej do gadania,zasilacz mógł by być 400 wattowy,ale na tym wydaje mi się,że ujdzie

Zasadniczo komp na Win7 chodzić nie będzie, w drugą stronę prędzej :stuck_out_tongue:

Dobra dobra :smiley: najważniejsze żeby to śmigało dość dobrze i poszły jakieś gierki nie najgorsze :stuck_out_tongue: no i Win 7 x64 najlepiej :slight_smile:

do x64 2gb ramu to mało

tam jeszcze dałem zapytanie w konfigujracji odnośnie płyty głównej, która będzie lepsza ? :slight_smile:

Na takim czymś to może bym linuxa postawił albo win xp. Gierki jak nowsze to raczej na minimum i to z zawiechami ale starsze pójdą. Nowsze gierki minimum 512 wymagają, starsze 256.

wiesz stary nie każdy może sobie na wszystko pozwolić, czasy jak czasy a komp nie dla mnie tylko dla kogoś żeby pochodził trochę :slight_smile: dlatego wrzuciłem temat na forum.

Na moim kompie win7 chodzi bez zarzutu, ale komp służy tylko do przeglądania internetu i rozmów na aqq.

Więc wg mnie z Twoim problemu nie powinno być.

no ok a która ta płyta główna będzie lepsza pod ten zestaw ?? :slight_smile:

Gigabyte GA-N650SLI-DS4L czy ASUS P5K-E

Nie przesadzaj

Windows 7 będzie na tym zestawie dobrze chodził. Tylko nie instaluj 64-bit.

Gorzej z grami. Na X800GTO nie pograsz w nic nowego.

Po pierwsze: nie obsługuje nawet PixelShader 3.0

Po drugie: jej wydajność jest bardzo marna jak na dzisiejsze gry. Spełnia minimalne wymagania gier sprzed minimum 3 lat, a czasem nawet więcej.

Dozbieraj przynajmniej do jakiegoś 8600GT.

Z tych dwóch wybrałbym ASUS’a na P35.

no właśnie też tak myślę, że ten Asus lepszy będzie :stuck_out_tongue:

Grafika do zwykłego użytku wystarczy w zupełności, jak chcesz zagrać w gry to już coś z gf86/8xx, lub radeon 38xx.

hmm a co do tej płyty głównej może ktoś podsunie coś ciekawego w przystępnej cenie, taka żeby dość w miarę dobrze współpracowała z tymi komponentami i podziałała trochę :slight_smile: coś podobnego do tego Asusa :slight_smile: i troszkę jeszcze może z ceną zjechać, znajdzie się coś ?? :slight_smile: Jakiś Gigabyte, MSI ?? bądź jakis Asus inny ;).

nie opłaca się stawiać win7 i tyle niby chodzić będzie ale cena systemu prawie będzie przekraczać cene komputera. A gry na takim czymś nie pójdą więc lepiej linuxa wrzucić a jak wymieni się grafike na lepszą i może dorzuci trochę ramu to wtedy dopiero myśleć o win7.

będzie śmigać bez problemów! a z czasem zmień grafę jak chcesz grać

A jak ten ktoś dostał W7, albo posiada wersję BOX, hę?