Komp. startuje tylko w trybie awaryjnym

Witam, w walce z wirusami usunąłem plik SYSTEM.INI .Komp startuje jak w temacie (tryb aw. ) , działa mysz i klawiatura , W trybie normalnym pojawia się natomiast komunikat , trochę długi, (cytowalem go w dziale PROBLEMY z 26 .06.) Jeśli potrzeba powtórzę . Jeżeli system wstanie, NIE dziala mysz i klawiatura . Plik wkleiłem -bez skutku.Zgodnie z sugestią przesylam loga prosząc o sprawdzenie Wielki dzięki Amq

W trybie awaryjnym usuwasz (wpisy Hijackiem, pliki/foldery na czerwono ręcznie z dysku):

Użyj opcji naprawy systemu Windows (z płyty) :slight_smile:

po prostu przeinstaluj windowsa z płyty podczas instalacji odtworzy brakujący plik

Witam, przeinstalowałem system.Nie ma już komunikatu o braku plików,ale nie działa w trybie normalnym mysz i klawiatura oraz część ikon jest “martwa”. Proszę o sprawdzenie nowego loga. Pozdrawiam amq.

Wszystko poprawnie podłączone? Sterowniki poinstalowane?

Martwa w jakim sensie? Nie poruszają się ikonki (np. z gg) czy w ogóle nie są wyswietlanie ikony systemowe (np. mój komputer, dyski)?

aju Ja mam xp i u mnie w awaryjnym myszka nie chce działać. A wszystko jest dobrze podłączone bo pod zwykłym trybem wszystko jest ok :?

Log jest ok. Możnaby usunąć te wpisy:

ale ich nie da się usunąć więc zostawiasz.

Radzę zaaktualizacować Internet Explorer’a do nowszej wersji.

Witam , już wyjaśniam jak wyglądają “martwe” ikonu.Jest to biały prostokąt z zawiniętym do wewnątrz prawym rogiem z flagą w środku…Tak wygląda 10 ikon np. Mój komp.,OE,IE, Acrobat. Normalnie wygląda zaś Otoczenie sieciowe,Total Comm. Klawiatura i mysz nie działa - kursor na środku ekranu. W trybie awar.wszystko działa i wygląda “normalnie”. Pozdrawiam

Jemu nie działa w normalnym trybie :?

Co do ikonek zobacz ten temat :slight_smile:

spróbuj może format wsystkich partycji.

Wyczyść kompa od wewnątrz.

Osatnia propozycja -format ,no nie .Jest chyba jeszcze za wcześnie.Sądzę ,że w tak szacownym gronie mamy szansę rozwiązac ten problem. W trybie awaryjnym w msconfig-uruchom. diagnostyczne i po restarcie pojawia się pulpit z prawidłowymi ikonami z działającymi myszą i klawiaturą.Ale są to ustawienia ekranu w 16kolorach.Gdy zmienię na high color po ponownym systemowym restarcie ,znowu wracają ustawienia w 16 kolorach. UWAGA! !!

Problem wskazuje na drobne problemy z kartą graficzną.

Jaką posiadasz? Masz poprawnie zainstalowane sterowniki do niej?

To pewnie jest albo karta graficzna albo monitor.Sorry za post powyżej.Nie wiedziałem że w trybie diagnostycznym działa.Zainstaluj jeszcze raz sterowniki do karty graficznej.Może wyczyść ją od wewnątrz ?

Witam .znowu jestem (praca). Nie jest to wina monitora i nie sądzę żeby była karty Trident (?), ktora zawsze działała po wcześniejszych formatach.Sterowniki miała z płyty instalacyjnej. Być mośe jest to wynikiem pozostałoźci po wirusach, co wskazują opisane prążki na ekranie w poscie z 4.07.,być może przez Kolegów przeoczone.Wyczytałem ,że można usunąć kat Win 98 z dysku i skopiować w to miejsce Win z płyty.Zauważłem jednak ,że widzany spod DOS katalog nazywa się na płycie “win98” a na dysku C “WINDOWS”,które też cokolwiek różnią się zawartością.Pytanie-czy to wlasnie te trzeba zamienić?.Proszę o wyjaśnienie i opis procesu krok po kroku lub odesłać do jakiegoś żródła. Pozdrawiam

Złączono Posta : 10.07.2006 (Pon) 10:07

Witam serdecznie ,mam pytanie do Gutek2222. czy w moim przypadku już pora na format? Pozdrawiam amq.