Komp strasznie wolno chodzi

Pomóżcie proszę, przez cały czas mam 100% użycia procesora, komputer strasznie wolno chodzi, uruchamia się tylko przez przywrócenie ostatnich dobrych ustawień - nie da się nawet włączyć trybu awaryjnego! Po przeskanowaniu usunęłam parę wirusów (głównie trojany), ale nic to nie dało. Chciałam sformatować dysk - nie da się, bo licencję (XP Professional) trzeba zaakceptować klawiszem “F8”, a on nie działa. I nie jest to kwestia klawiatury, bo jak odpalam system z dysku, to klawisz działa bez zarzutu. Żeby nie zawracać głowy poczytałam na forum, co z tym można zrobić i chciałam wkleić loga, ale nie mogę go zrobić ani ComboFixem, ani Hijackiem, bo “nie jest prawidłową aplikacją systemu Win32”.

Jeśli macie na to jakąś radę, to pomóżcie proszę, tylko piszcie jak do blondynki, bo jestem kompletną laiczką:).

Pozdrawiam

Klawiaturę masz na USB czy PS/2 ??

Nie wiem czy PS/2, z całą pewnością nie USB:)

Pozdrawiam również

Przeskanuj system jakimś skanerem on-line (pamiętaj, aby uruchomić je przez Internet Explorer), oraz AVG Anti-Virus Free Edition lub Avira AntiVir PersonalEdition Classic, polecam bardziej avg, ponieważ jest moim zdaniem łatwiejszy w obsłudze, mimo iż oby dwa są po angielsku.

Więcej programów antywirusowych znajdziesz tu

Z firewallów polecam PC Tools Firewall Plus lub Comodo Firewall Pro.

No i trzecim ważnym zabezpieczeniem systemu jest program antyspyware, tu mogę też polecić a-squared Free lub Spyware Terminator.

Więcej programów znajdziesz tutaj w dziale “bezpieczeństwo”.

Usuń wszystko co znajdą, możesz też spróbować zainstalować inny program oprócz Combofix, znajdziesz je w tej instrukcji.

Oczywiście zainstaluj tego antywirusa i firewalla jak nie posiadasz innych. Najlepiej napisz jakich zabezpieczeń typu antywirus używasz.

Poczytaj jeszcze => viewtopic.php?t=220732

Pozdrawiam

Jeśli chodzi o antywiry, to była zainstalowana Avira, a jak się zaczęły problemy, to przeskanowałam ArcaMicroSkan ze strony onetu - jak już pisałam znalazło tego kilka, ale wszystko dało się usunąć bez większych problemów. Tyle, że nie pomogło. Firewalla nie posiadam, wiem - głupota, ale nic już z tym nie zrobię. Zainstaluję, ale najpierw muszę chyba naprawić. A Hijacka spod linka ściągnęłam, ale nadal system krzyczy, że nieprawidłowa aplikacja :(…

W dniu 04.05.2008 , o godzinie 23:10 został dopisany post przez Idril

Aha, ściągnęłam Hijack.com, uruchamia się, zaczyna skanować i … okienko się zamyka. Próbowałam kilka razy, za każdym to samo, próbowałam poczekać, okienko się już nie pojawia…

W dniu 04.05.2008 , o godzinie 23:15 został dopisany post przez Idril

I jeszcze: Exefix i Unhook też nic nie dały, nadal aplikacja jest nieprawidłowa… Zdecydowanie najprościej byłoby sformatować dysk ,ale się nie da, bo F8 nie działa… No i co ja teraz mam zrobić?