Komp szaleje xD

Witam, mam dziwny problem, otóż dostałem komputer [laptop], na którym dzieją się dość dziwne rzeczy, np “Skype.exe” używa ponad 200mb z RAMu, wszystkie obecne procesy używają zasoby procesora itp. Nie jestem pewny co mogę na to poradzić. Robiłem skana NOD32, w trybie awaryjnym również, pod DOS’em z kolei użyłem Fprot oraz MCaFee. Znalazł 3 podejrzane pliki w MBR, jednakże nie był w stanie nic poczynić w kierunku ich usunięcia. Pomysły mi się skończyły… dlatego zwracam się do Was. Oto log z Hijackthis [ponoć się przydaje xD]. z góry dzięki za pomoc

Logfile of HijackThis v1.99.1

Scan saved at 10:22:23, on 2007-11-28

Platform: Windows XP Dodatek SP2 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)


Running processes:

C:\WINDOWS\System32\smss.exe

C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe

C:\WINDOWS\system32\services.exe

C:\WINDOWS\system32\lsass.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

c:\windows\explorer.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\Program Files\Eset\nod32krn.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\SOUNDMAN.EXE

C:\Program Files\Java\jre1.5.0_06\bin\jusched.exe

C:\Program Files\Eset\nod32kui.exe

D:\HP Software Update\HPWuSchd2.exe

C:\Program Files\QuickTime\qttask.exe

C:\Program Files\Google\GoogleToolbarNotifier\GoogleToolbarNotifier.exe

D:\Gadu-Gadu\gg.exe

D:\Ares\Ares.exe

C:\Program Files\Gigabyte\Gigabyte GN-WI01GS Wireless Mini PCI Adapter\Installer\WINXP\GNConfig.exe

D:\Digital Imaging\bin\hpqtra08.exe

C:\WINDOWS\system32\wscntfy.exe

D:\Digital Imaging\bin\hpqSTE08.exe

C:\Program Files\Java\jre1.5.0_06\bin\jucheck.exe

C:\WINDOWS\system32\taskmgr.exe

C:\Program Files\HijackThis\HijackThis.exe


R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.wp.pl/

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Local Page = 

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza

F2 - REG:system.ini: Shell=c:\windows\explorer.exe

F2 - REG:system.ini: UserInit=c:\windows\system32\userinit.exe

O2 - BHO: AcroIEHlprObj Class - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\ActiveX\AcroIEHelper.dll

O2 - BHO: SSVHelper Class - {761497BB-D6F0-462C-B6EB-D4DAF1D92D43} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_06\bin\ssv.dll

O2 - BHO: Google Toolbar Helper - {AA58ED58-01DD-4d91-8333-CF10577473F7} - c:\program files\google\googletoolbar3.dll

O2 - BHO: Google Toolbar Notifier BHO - {AF69DE43-7D58-4638-B6FA-CE66B5AD205D} - C:\Program Files\Google\GoogleToolbarNotifier\2.0.301.7164\swg.dll

O3 - Toolbar: &Google - {2318C2B1-4965-11d4-9B18-009027A5CD4F} - c:\program files\google\googletoolbar3.dll

O4 - HKLM\..\Run: [SoundMan] SOUNDMAN.EXE

O4 - HKLM\..\Run: [SunJavaUpdateSched] C:\Program Files\Java\jre1.5.0_06\bin\jusched.exe

O4 - HKLM\..\Run: [nod32kui] "C:\Program Files\Eset\nod32kui.exe" /WAITSERVICE

O4 - HKLM\..\Run: [HP Software Update] D:\HP Software Update\HPWuSchd2.exe

O4 - HKLM\..\Run: [QuickTime Task] "C:\Program Files\QuickTime\qttask.exe" -atboottime

O4 - HKLM\..\RunOnce: [SpybotSnD] "C:\Documents and Settings\Admin\Pulpit\wszystko\Spybot - Search & Destroy\SpybotSD.exe" /autocheck

O4 - HKCU\..\Run: [swg] C:\Program Files\Google\GoogleToolbarNotifier\GoogleToolbarNotifier.exe

O4 - HKCU\..\Run: [Gadu-Gadu] "D:\Gadu-Gadu\gg.exe" /tray

O4 - HKCU\..\Run: [ares] "D:\Ares\Ares.exe" -h

O4 - Global Startup: gnconfig.lnk = C:\Program Files\Gigabyte\Gigabyte GN-WI01GS Wireless Mini PCI Adapter\Installer\WINXP\GNConfig.exe

O4 - Global Startup: HP Digital Imaging Monitor.lnk = D:\Digital Imaging\bin\hpqtra08.exe

O8 - Extra context menu item: E&ksport do programu Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~1\MICROS~2\OFFICE11\EXCEL.EXE/3000

O9 - Extra button: (no name) - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_06\bin\ssv.dll

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Sun Java Console - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_06\bin\ssv.dll

O9 - Extra button: Badanie - {92780B25-18CC-41C8-B9BE-3C9C571A8263} - C:\PROGRA~1\MICROS~2\OFFICE11\REFIEBAR.DLL

O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O20 - AppInit_DLLs: C:\WINDOWS\system32\smszrnzr.dll

O23 - Service: Google Updater Service (gusvc) - Google - C:\Program Files\Google\Common\Google Updater\GoogleUpdaterService.exe

O23 - Service: NOD32 Kernel Service (NOD32krn) - Eset - C:\Program Files\Eset\nod32krn.exe

O23 - Service: Pml Driver HPZ12 - HP - C:\WINDOWS\system32\HPZipm12.exe

Skype może używać nawet 200MB RAMu. Jest to program typu p2p, nawet w licencji pisze, że zasoby komputera mogą być udostępniane innym użytkownikom Skype. W tej sieci komputery łączą się ze sobą za pośrednictwem innych komputerów, a nie centralnego serwera.

Zapomniałem zaznaczyć, iż owy Skype nie jest połączony z siecią. [Ogólnie komputer podłączam do Internetu, tylko sporadycznie, także to odpada niestety], wiem jak standardowo się zachowują programy :slight_smile:

To jak masz ustawienia skype, to wyłącz, automatyczny start wraz ze startem systemu. Po odpaleniu skype, próbuje się połączyć z serwerem, a dlatego, że nie może, to tak jakby panikuje i nie wie co zrobić, więc próbuje dalej. Z resztą można zauważyć, że skype zaraz po starcie, nie ciągnie dużo ramu, tylko się rozpędza, i dochodzi to tego 200 mb. Spróbuj wyłączyć autostart, i daj znać jak poszło.

Dobra, niepotrzebnie wspominałem o tym Skype…, to akurat nie ma znaczenia, jak już wspomniałem KAŻDY proces wariuje na tym kompie. Jeśli chodzi o znajomość działania komputerów do jestem dość zaawansowany, ale po prostu ten problem mnie przerósł. Chodzi tu o to, że ten komp nie działa tak jak normalnie powinien. w autostarcie nie mam nic ciekawego, netstat trochę połączeń, ale nic strasznego, najgorsze jest to, że komp ledwo chodzi, wyłącza się, wyłącza aplikacje, a nawet wywala BSOD. Sprawdzałem komponenty i jestem w stanie stwierdzić, że to nie jest sprawa hardware.

Jak nikt na nic sensownego nie wpadnie, to proszę o nie udzielanie się, pouczanie o skype mnie aż ruszyło xD.

Pobierz program SDFix

chętnie, ale próbowałem trzasnąć eReczkę windowsowi i się instalator zatrzymuje na 34 min [instalacja urządzeń]. Także pomysły znowu mi się kończą, próbowałem zmieniać płytki, używać płytek zNlite’owanych [Tweaked XP i inne bajery] i dalej to samo. To jest laptop, więc nie dziwie się, że R nic nie dała, dużo urządzeń, które się nie zainstalują po prostu w czasie R. Także nie wiem…, dzięki za próbę pomocy, doceniam to szczerze, ale teraz się porobiło dopiero xD.

gdzie ten log?

Jak już wspomniałem nie mogę wejść do windowsa, bo robiłem naprawę i się instalator wiesza na 34 minucie. Także ani w jedną, ani w drugą stronę teraz…

Foramt dysku C i na nowo zainstaluj system w takim układzie skoro nie możesz nic cofnąć

Dlatego też to uczyniłem :). Dzięki za pomoc mimo wszystko, następnym razem będę wiedział do kogo się zgłosić, rzadko na forach ktoś kompetentny grasuje, jednak jak widzę są wyjątki, jeszcze raz dzięki!