Komp tak do 12k

Witam!!

Czy mógby mi ktoś podać jakiegoś fajnego konfiga kompa tak do max 12000zł?

Z góry dziękuje

i jakby sie dało to żeby ceny były obok!

w tym 12k ma być monitor, bo myszke klawiature i głośniki mam

…czekam cały czas…nie nabijajcie se postów, ja chce znać jakiś fajny konfig!!

Przeniesiono z działu “Na luzie”. Krogulec

A co koledze chesz pokazac na kartce ze bedziesz takiego miał tylko tato przyjedzie z ameryki i kase przywiezie bo watpie w to zebys powaznie myslal nad kupnem takiego zestawu.

Po co ci taka maszyna ?

Masz jakis cel w tym czy jak ?

12 tysięcy to tak bardzo dużo za kompa?? Przecież tu może nie chodzi tylko o samą budę. Jeżeli do tego pożądny monitor, drukara, skaner, rzutnik multimedialny i fajny sprzęt nagłaśniający to 12 rysięcy okaże się za mało…

edited

bez to za co zaplacisz najwiecej :))

Moim zdaniem lepiej kupić np 3 kompy za 4k. Kupujesz teraz za 4k, starczy Ci na 2lata a potem znów nowy itd. Bo kompa za 12k będziesz miał na maks 5-6lat.

Procesor: Intel Core2 Quad Extreme QX6850 3,00 GHz (S775) BOX - 3758zł

Płyta główna: Asus Blitz Extreme Intel P35 - 1102zł

Karta graf.: Asus EN8800GTX Ultra GeForce 8800GTX 768MB DDR3 - 2022.41zł

RAM: DDR3 Patriot 2GB 1333MHz - 1 724zł (Allegro)

Dysk twardy: Seagate ST3750640NS 750GB 7200 16MB SATA-II RAID - 941.70zł

Napęd optyczny: DVD Asus DVD-E616A3 (16/48) BOX black - 81.86zł (Blu-Ray się narazie nie opłaca)

Obudowa: Sharkoon REBEL9 Value Edition Black - 195zł

Zasilacz: BeQuiet DarkPowerPRO 600W - 535.48zł

RAZEM: 10360,45zł

Zatem zostaje jeszcze 1639,55zł na monitor. Przy takim zestawie to tylko monitor CRT bo przy LCD to wszystko by się zmarnowało.

EDIT:

Możesz jeszcze dokupić kilka wiatraczków do obudowy aby miała lepszy przewiew (w zestawie obudowa ma już wiatrak).

EDIT 2:

Ja sam na swój komputer wydałem 3300zł i nie narzekam. Np. taki Lost Planet chodzi mi ładnie na najwyższych detalach z rozdziałką 1280x1024

Kup najtańszy rupieć to może na 3D studio wystarczy skoro grafikę będziesz studiował :smiley:

Wiesz naprawde nie opyla się wydawać aż tyle kasy na to. Technologia idzie naprzód i to co teraz jest super za rok może okazać się przestarzałe i kosztować dużo mniej.

Jeżeli jestes bardzo wymagającym graczem powinieneś zainwestować góra

5 tyś chociaż i tak to za dużo z 4 tyś to w sam raz

ja bym powiedział tacie tak

chcesz wydać 12 tys. ok

ja kupie kompa za 5 tys. a reszta dla mnie

i jak ten komp się ,skończy, to za reszte kupisz nowego i jeszcze ci zostanie

Jeśli jesteś graczem to proponuję PS3 :slight_smile:

Ja bym na twoim miejscu sobie kupił kompa za 2-3 tysiące do grafiki, a do gier X Boxa 360.

Lub PS3 :wink:

Kartę graficzną to jakąć QUAdro jak do grafiki

Jeżeli już temat traktujecie na poważnie to…

wszystko zależy jakiej… tylko 3D to ok, jeżeli nie to warto zastanowic się nad inną bardziej “standardową”.

A po drugie:

to już sobie kolega nie pogra :wink:

Rada:

weź poszukaj jakiejś konfiguracji do 4000-5000, dodaj ramu, 4

dyski na raid + monitor 22 około 3000-4000 i będzie ok.

12000?? dodaj bo masz do czego.

  • chłodzenie wodne inaczej będzie się mocno grzał

q6600 chłodzenie thermalright ultra 120 extreme i 2x fander 120mm, płyta intel na 975x, lub DFI LanParty UT P35, ram 2x2 GB 800 g.skill, ocz, muskin coś firmowego DDR2, na co komu ddr3 jak jest słabszy od ddr2, 2x320Gb wd aaks, zasilacz antec true power, corsair, seasonic, ocz z silną +12V i wentyle 120mm, jakaś większa buda żeby chłodzenie na proca się zmieściło np chieftec i parę wentyli do budy 120mm przód/tył.

HP c8000 Workstation

http://h10010.www1.hp.com/wwpc/pl/pl/sm … 74845.html

IBM IntelliStation POWER 285 Express:

http://www-03.ibm.com/servers/pl/intellistation/power/

Sun Ultra 45 Workstation

http://www.sun.com/desktop/index.jsp?tab=0&stab=2

Obsługa najnowszych, wysokiej klasy kart graficznych AGP 8X

Owned :mrgreen:

Kompy do serwerów.

Lepiej już wykupić zdalne

Nie powiedziałbym… EIZO 19 S1931SHB, to bardzo dobry monitor, a zestaw by się przy nim nie marnował. Kosztuje ~1700zł, bierze DDR2 (zamiast DDR3), kupuje ten monitor i jeszcze mu kasy zostanie…

mohames , najlepiej będzie, jeśli weźmiesz zestaw podany przez Tobiego.

Coś mi tu śmierdzi dzieckiem które co 2 dni zmienia komputer :wink: Mogę się mylić. Zostało mu 12 k. za działke, ale chyba nie wyda tego wszystkiego na kompa? Lepiej kupić coś za 4-5 k. i stopniowo modernizować za resztę pieniędzy. :slight_smile: