Komp + Telewizor

Witam!

Na wstępie jeśli pomyliłem działy to sorka.

Na dniach chciałbym kupić telewizor z HDMI i podłączyć do Niego swojego kompa, moja karta ma wyjście HDMI. I moje pytanie jest następujące: Czy podłączając wszystko będę miał obraz i dźwięk z moich głośników. Wiem, że pytanie nie jest jakieś wybitnie ułożone, ale chodzi mi o to czy będzie dzwięk z moich głośników creative, które są podłączone pod ta obudowę.

Z góry dziękuje za pomoc i POZDRAWIAM.

Kabel HDMI przesyła zarówno obraz jak i dźwięk, więc jak podłączysz lapka za pomocą kabla HDMI to dźwięk pójdzie przez głośniki telewizora.

Dzięki za szybką odpowiedź, ale chodziło mi raczej o połączenie na lini obudowa (karta graficzna z HDMI) i telewizor z HDMI.

Pytanie jest bardzo źle ułożone, nie rozróżniasz wejścia / wyjścia.

Sformułuj pytanie, daj jakiś obrazek jak nie umiesz się wyrazić etc.

czy chodzi ci o to by po podłączeniu kompa to telewizora nadal był dźwięk z głośników podpiętych do kompa??

Tak dokładnie.

michal591 prawda że kabel hdmi przesyła obraz i dźwięk ale nieprawda

bo po podłączeniu kompa-tv możesz sobie dowolnie ustawiać przez co ma być dźwięk i nie ma żadnego problemu byś miał obraz w tv a dźwięk z głośników w kompie.

tak istnieje taka możliwość

Okej dzieki Wam bardzo za pomoc. Pozdro.

Zgadza się, ale sterownik może mieć ustawione, żeby domyślnie (z automatu) przerzucał i obraz i dźwięk, co oczywiście nie wyklucza możliwości o których napisałeś.

Dobra bo robię lekkiego “offtopa”, a problem z tego co widzę został rozwiązany.

Koledzy pominęli bardzo ważną sprawę dotyczącą HDMI na kartach graficznych.

Karty graficzne same w sobie nie posiadają układu dźwiękowego i do tego aby po HDMI z karty graficznej szedł też dźwięk niezbędne jest wewnętrzne połączenie karty graficznej ze złączem SPDIF karty dźwiękowej (karta dźwiękowa musi mieć takie złącze), według tego co piszą ludzie w necie to często zdarzają się problemy z uruchomieniem dźwięku na takim złączu.

Do tego w systemie trzeba w takim przypadku wybrać HDMI karty graficznej jako domyślną kartę dźwiękową (tak będzie ono widoczne) lub normalną kartę dźwiękową jeśli dźwięk ma lecieć z głośników podpiętych do kompa, nie da się ustawić obu naraz więc albo dźwięk będzie leciał z głośników kompa albo z tych w tv.

Do tego przy zakupie TV uważaj na monitory z wbudowanym tuneren tv, są one tańsze ale często w nich HDMI służy tylko do przesyłania obrazu a dźwięku tak nie odbierze i trzeba dźwięk podłączyć mu osobnym kablem.

wybacz ale nie wiem po co wymyślasz jakieś dziwne nie potrzebne cuda, od 1.5 roku mam podłączone kompa z tv przez hdmi i bez żadnego dodatkowego podłączania czy zmieniania czegokolwiek w systemie mam dźwięk zarówno z głośników jak i tv (ofc nie jednocześnie) nie wiem skąd wyczarowałeś takie informacje ale to kompletnie głupie i nie potrzebne.

jeśli chodzi o odtwarzanie samych filmów czy muzyki i dźwięku z nich to taki zabieg również jest kompletnie zbyteczny. mam na stałe ustawione karte dźwiękową jako domyślny dźwięk i w filmach za pomoca dwóch kliknięć moge przełączać dźwięk między głośnikami a tv, nie kumam po co cudować i wszystko komplikować jak nie potrzeba.

michal591 ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif

azazel666 , wszystko zależy od tego jaką się ma kartę graficzną, wiem na 100% że przynajmniej na niektórych niezbędne jest jej podłączenie do karty dźwiękowej ale najwyraźniej są też takie w których nie jest to konieczne skoro tak piszesz.

A co do odtwarzania muzyki/filmów to faktycznie tu jest sprawa prostsza bo wiele odtwarzaczy ma możliwość prostego przełączania się między kartami dźwiękowymi (bo dźwięk po HDMI jest w systemie widoczny jako osobna karta) za pomocą 2 czy 3 kliknięć (tak jest np. w ALLPlayerze gdzie mogę się tak przełączać między kartą zintegrowaną, zainstalowaną w kompie studyjną kartą muzyczną a słuchawkami stereo bluetooth).

Ale ja pisałem w poście wyżej uogólniając nieco sprawę bo miałem na myśli że jeśli chcemy aby wszystkie dźwięki w systemie były kierowane albo do głośników albo do TV po HDMI to trzeba już robić takie zmiany w ustawieniach systemu.

A tak na marginesie to ciekawą rzeczą by było w odtwarzaczu możliwość ustawienia go na wysyłanie tego samego dźwięku do jednocześnie 2 kart dźwiękowych.