Komp. uruch. się ponown. przy wykonywaniu niektórych akcji

Witam,

Wczorajszego dnia, po wejściu na Google komputer się zrestartował. Nie został wyłączony błyskawicznie (tak jak wyjęcie wtyczki z kontaktu), lecz tak jakbym kliknął przycisk “Uruchom ponownie”. Po uruchomieniu minęło trochę czasu i znowu w pewnym momencie komputer się wyłączył niespodziewanie. Później jeszcze tak 2 razy i dzisiaj po raz kolejny przy tworzeniu programiku w batchu (akurat wykonywał pętle bez końca). Ponadto dysk co pewien czas, nawet przy pisaniu w notatniku coś odczytuje/zapisuje bez przerwy, kiedyś tak nie było… Nawet podczas pisania tego postu to robię kopię zapasową w notatniku, żeby mi nie “zjadło”. No to tak być nie może.

Przypomniało mi się, że przedwczoraj zgrywałem koledze rzeczy na pendrive i miał on w każdym katalogu (folderze) na pendrive plik *.exe z nazwą katalogu, w którym się znajdował. Byłem ciekawy (już tego żałuję… jak mogłem tak łatwo dać się zainfekować) i uruchomiłem jeden… Jedyne co się ukazało to okienko z folderem “Biblioteki”. Pomyślałem, że to jakiś bezwartościowy plik. Kolega ma dość zaśmiecony komputer, bo ściąga byle co i to uruchamia. Musiał mieć zainfekowany komputer.

A więc jak to wywalić? Czytałem na Google o jakimś z końcówką “admin.exe”, ale coś mi to nie działa…

LOG OTL

LOG EXTRAS

Z góry dziękuję. :slight_smile:

Linie są łamane i nie można tego odczytać, więc ponownie wklej ten log.

Mam nadzieję, że tym razem log jest OK.

LOG OTL

Do okna Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt i zatwierdź restart.

Pokaż raport z usuwania i nowy log Skanuj.

Czekałem chwilę z odpisaniem, by sprawdzić, czy komputer już działa w 100% poprawnie.

Wszystko już OK jest :slight_smile:

Wielkie dzięki za pomoc :smiley:

Atis ,

Z Tobą to można nawet nie mieć antywirusa :lol: