Komp wiesza sie i brak dźwięku

Witam

Niedawno pojawił mi się następujący problem.

Komp pracował poprawnie, miał dostęp do internetu ale był zabezpieczony Avastem i Sunbelt Personal firewall. Po pewnym czasie z paska zniknęła ikona głośnika systemowego, a później podczas logowania (nie ma na to reguły) wiesza się komp i nie odpowiada na nic prócz zimnego resetu.

Zrobiłem format C i świeżą instalkę WINa XP pro. Sterowniko od dźwięku zainstalowałem ze strony producenta (ASRock P4i45E).

Sytuacja aktualna: Komp nie ma głosu tylko głośniczek z obudowy działa.

No i nadal się potrafi zwiesić podczas logowania.

Podejrzewam płytę główną dlatego proszę o ewentualne podpowiedzi.

dźwięk możesz ustawić przez panel sterowania

Start->Ustawienia->Panel Sterowania->Dźwięki i Urządzenia Audio

Powinny cię zainteresować zakładki dźwięki i Audio

Uwierz mi ćwiczyłem to i jeszcze kilka innych.

Karta przestała działać z dnia na dzień wiec tutaj poważnie nastawiam się na uszkodzenie karty - jest zintegrowana z płytą główną.

Proszę o podpowiedzi

Jeśli w jednym czasie padł i dźwięk i zaczął się wieszać to może być płyta główna. A BIOS nie daje żadnych sygnałów dźwiękowych?

Złączono Posta : 23.05.2007 (Sro) 15:43

Sprawdź jeszcze temperatury sprzętu i logi - temperatury sprawdzę na logach się nie znam ale ktoś na pewno pomoże

sproboj od jakiegos kumpla pozyczyc nową płytkę główna jeżeli masz taką możliwość i sprawdz czy na niej też takie cuda się bedą działy lub pozycz od kogos zewnętrzną karte dżwiękową i sprawdz czy bedzie wtedy z dzwiękiem wszystko w porządku.

Pozdrawiam :slight_smile:

members92 Tak tez myślę - potwierdzasz moje przypuszczenia :mrgreen: Pokombinuje z kartą na PCI i wyłącze w biosie tego AC 97. Mam nadzieje że uszkodzona karta robi problemy - najmniejszy koszt naprawy.

Złączono Posta : 23.05.2007 (Sro) 16:29

Sytuacja jest następująca:

Poradziłem sie kilku gości którzy zajmują się kompami na co dzień i :

  1. Reset bisa

  2. Wymiana karty dźwiękowej

  3. Płyta do wymiany

Wszyscy mówią to samo więc zabieram się do roboty. Poinformuję o postępach. Dzięki za podpowiedzi.

Złączono Posta : 25.05.2007 (Pią) 15:17

Komp zaczął działać bez punktów wymienionych wyżej.

NIe wiem dlaczego już wszystko jest ok ale takie są komputery :smiley: