Komp wiesza się po instalacji sterowników TP-Link

Mój problem w skrócie: dostałem paczkę ze sprzętem sieciowym. W tym 2 karty sieciowe TP-Link WN551G. Na 1 kompie poszło wszystko gładko, karta działa. Na drugim jednak był problem… Po kolei:

1: wyłączyłem komputer

2: włożyłem do slotu PCI kartę

3: włączyłem kompa

4: zainstalowałem sterowniki i oprogramowanie

5: instalator wyświetlił monit o konieczności reboot’a - zgodziłem się oczywiście

6: przy wyłączaniu komputera (dokładnie przy napisie ‘Zamykanie systemu Windows…’), zawiesił się. czekałem 5-10 minut, ale nic. zrebootowałem go przyciskiem na obudowie.

7: przy loaderze Windowsa zwiesił się po raz kolejny. po kolejnym reboocie włączył się, ale zaraz po zalogowaniu myszka przestała reagować - kolejny zwiech. teraz dochodzi tylko do loadera i zwiesza się.

W menedżerze urządzeń pokazało mi się w kartach sieciowych (oprócz starej karty i nowego TP-Linka:

  • Wan Miniport (IP) Sterownik Miniport Harmonogramu Pakietów

  • Wan Miniport (IP)

  • Wan Miniport (PPTP)

  • WAN Miniport (L2TP)

i kila innych związanych z ‘Harmonogramem Pakietów’

Co zrobić? Próbowałem odinstalować sterowniki, ale żeby je usunąć karta musi być włożona do slotu, a jak jest włożona - komp nie działa…

a próbowałeś może trybu awaryjnego??

Tak. Włącza się, odinstalowałem sterownik, ale tylko ten o nazwie ‘TP-Link …’ bo tej reszty nie da się. Co to w ogóle za rzeczy są?

Sprawdź :

  • czy standard PCI karty i drugiego kompa jest zgodny - może komp nie obsługuje takich kart.

  • zmień slot PCI

Teraz przed ponowną instalacją wyczyść system z oprogramowania i sterowników - programy np CCleaner, jv16 i próbuj.

Instalacja WAŻNE:

- najpierw instalujesz stery i oprogramowanie karty - wyłączasz kompa, wkładasz kartę PCI i start.