Komp wyje jak syrena

otóż, tak jak w temacie-komp wyje jak syrena-zaczyna po około 3 minutach pracy… co to może byc? i co robic? :cry:

Wyje ale co przystaw ucho i nam powiedz na początek pewnie przyda sie konserwacja komputera tzn wyczyszczenie go z kurzu itp wentylatory wyczyścić :slight_smile:

Możesz też palcem zatrzymać te wiatraczki do których jest bezpośredni dostęp.

Zacznij od wiatraczka na procesorze.

W ten sposób po kolei eliminujesz elementy które mogą być odpowiedzialne za ten dźwięk.

najpierw sprawdz wiatrak na prcku potem na grafie(o ile na niej masz wentyla) a jesli to zaden z wiatraków to musisz sie przysłuchac bardziej…czy to dysk czy zasialcz…

Zmień temat na konkretny, mówiący o problemie.

oki, tylko mam jeszcze jedno pytanko… jeśli komp jest nadal na gwarancji to czy ja mogę go sobie rozkręcic w domku i wyczyścic z kurzu te wentylatorki? jeden jest na scianie bocznej obudowy, widac go przez taką krateczke i rzeczwiście jest zakurzony…

za poprzednie odpowiedzi bardzo dziękuję :slight_smile:

Jeśli komp nie oplombowany to tak.

Użyj zwykłego odkurzacza z końcówką plastykową plus pędzelek i do pracy.

UPDATE

Długa wykałaczka drewniana/plastykowa też się przyda.

jezeli masz plomby to nie mozesz.wtedy stracisz gwarancje jak otworzysz.

Jeśli wiatrak kręci się 3000 obr./min to życzę powodzenia :lol:

Jeśli nie masz plomb na obudowie, to możesz.

W innym wypadku musisz iść do sklepu i oni ci wyczyszczą w ramach naprawy gwarancyjnej :wink:

OTy-kosmos.JNJN

to nic nie pomoże. Skończył się żywot wiatraczka. Możesz go reanimować poprzez stuknięcie w wiatrak zapałką lub czymś cienkim i wytrzymałym.

Zatrzymywałem wiatrak kręcący się z prędkością 5000 i palca mi nie urwało…

Tak więc nie wiem o co Ci chodzi :stuck_out_tongue:

Jezeli komp jest na gwarancji to zasowaj tam gdzie go kupilaś niech oni się męczą ;]