Komp wysyła, ale nic nie odbiera z internetu!

Witam.

Mam router i podłączone 4 komputery do niego. Trzy kompy łączą się z internetem bez żadnych problemów. Ale czwarty nagle od wczoraj zmienił Adres IP. Całkiem inny niż powinien być i był poprzednio.

Wszyscy my mamy ten sam Adres IP - tylko rożnią się końcową liczbą.

W tym tzw popsutym kompie pojawia się ikonka na pasku narzędzi – dwa kompy z wykrzyknikiem i z informacją, ze łączność z internetem jest żadna lub bardzo słaba.

Próbowałem ręcznie ustawić Adres IP i inne parametry we właściwościach połączenia wzorując się na innych sprawnych kompach. Oczywiście w Adresie IP dałem inną ostatnią liczbę niż w sprawnie działających kompach.

Wtenczas znikneła mi ikonka z wykrzyknikiem i w STANIE połączenia pokazuje mi, ze jest łączność na ‘wyjście’, ale totalny brak na ‘wejście’ –jest cały czas ZERO.

Komputer nic nie odbiera tylko wysyła.

Znajomy sprawdził i zauważył, ze DHPC jest wyłączone!

Opcja –NAPRAW- połączenie – nic nie daje.

Przy próbie automatycznego ustawiania połączenia internetowego wraca ten niewłaściwy Adres IP.

Ja uprzednio przeskanowałem komp Avastem – znaleziono 2 wirusy i usunięto.

Przeskanowałem również antytojanem Ad-Aware – znaleziono 10 krytycznych – usunięto.

Proszę o poradę / pomoc.

sprawdź poprawność połączenia na kablu, może na wtyczkach nie łączy. jak masz możliwość spróbuj podmienić kartę sieciową na inną.

Kabel jest OK.

Karta sieciowa? – No nie wiem. Akurat w tej chwili nie mam takiej możliwości.

Ten zepsuty komp jest najnowszy (niecałe 3 miesiące) i najmocniejszy, jeżeli chodzi o konfiguracje. System Win XP HE SP2.

Intryguje mnie ten nowy Adres IP – skąd on się wziął?!

Restartowałem router – wszystkie kompy zaskoczyły automatycznie, a ten komp dalej pakuje mi jakieś inne IP!

No i żadnego połączenia z internetem. Dalej ikonka z wykrzyknikiem i dymek z info, ze nie ma połączenia lub jest bardzo słabe.

jeśli masz ustawione automatyczne przydzielanie IP, a nie masz połączenia z siecią, a jak pisałeś masz z tym problemy, to windows sam przydziela jakiś numer IP. spróbuj jeszcze przepiąć tego kompa to innego portu RJ-45 na routerze. problem mi wygląda na sprzętowy.

a jak zamiast problemowego komputera do tego kabla podepniesz inny to działa?

Spróbuje sprawdzić jutro rano. Ja akurat mam lapka -łatwiej przenieść i sprawdzić. Zepsuty komp - to stacjonarny. Kompy porozrzucane po pokojach, a router jest akurat na poddaszu. Teraz już wszyscy śpią. Ale bardzo chciałbym, ażebyś miał rację. Bo koledzy straszą mnie formatem.

Złączono Posta : 12.04.2007 (Czw) 13:54

Podłączylłem mojego lapka do kabla internetowego tamtego kompa - internet chodzi! Podłączyłem spowrotem tamtem komp - internet zaskoczył!

Miałeś racje grzegorzch - dziekuję!