Komp za 3789 na intelu (niech wam będzie ;p)[prosze o ocene]

trzeba było tematu więc nie zakładać. Mówię z góry, że wywalasz kasę w błoto ale rób jak chcesz… i chociaż nie proponuj swoich dupnych zestawów innym bo ludzi w błąd wprowadzasz…

Że są “dupne” (co to za słowo w ogóle) to Twoja, opinia. Forum służy do zakładania tematów, z tego na przykład wynikło dla mnie to, że zmienię płytę (chociaż w sumie sam do tego doszedłem) i to, że tego typu tematów po prostu zakładać nie warto, a to co proponuję ludziom to zawsze jest moja propozycja, którą uważam za słuszną nikomu nic nie każe i nie wciskam (np. pioniee’rków) a to co ktoś wybierze pozostawiam tylko i wyłącznie jego osądowi. A także do ogólnej wiadomości będę proponował ludziom zestaw często alternatywne od np. Twoich bo lubię to robić i moje zestawy uważam za ok, zresztą zawsze można coś wspólnie wypracować. Pamiętaj nie masz monopolu a konfigurowanie kompów.

człowieku to jest dział hardware - tutaj poleca się tylko to co opłaca się kupić. Wprowadzając ludzi w błąd wystawiasz ich na ryzyko wywalenia ich pieniędzy w błoto - co później im to zwrócisz?

monopolu nie mam - proponuje zestawy które są najbardziej opłacalne w danej chwili. Jakbyś przejrzał forum to zauważyłbyś, że nie tylko ja podobne zestawy proponuje - bo jeśli ktoś wie, że w danym momencie to najlepiej (zawsze można podać inną płytę główną inny RAM, inny zasilacz który ma podobne możliwości a jest tańszy lub bardziej opłacalny, możliwości jest dużo aczkolwiek pchanie się na siłę w stare części i platformę AMD to całkowity bezsens) jest kupić to to proponuje a nie wypisuje swoje domysły lub rzeczy, które były jakiś czas temu podawane. Bo po co kupować coś mniej wydajnego jak za tę samą kasę możemy otrzymać wyższą wydajność?

Swoje opinie buduję na testach sprzętu, ich obecnym stosunku jakość/cena oraz ich opłacalności. Rynek hardware rozwija się tak dynamicznie, że nie mógłbym polecać w około tego samego - popatrz na tematy sprzed kilku tygodni np. w tedy do takiego zestawu proponowaliśmy radka hd3850 ale z chwilą, gdy do sprzedaży wszedł tani geforce 8800gs który jest wydajniejszy od tego radka to wtedy jego opłaca się polecać. Ale co ja Ci będę objaśniał sytuację na rynku hardware, radziłbym przejrzeć strony z testami sprzętu, różne fora i popatrzeć jaka jest obecnie sytuacja.

To tyle z mojej strony, mam nadzieję, że zrozumiałeś o co mi chodzi.

MSI P7N SLI Platinum

Intel Core 2 Duo E8200 2.66 GHz BOX

2xGainward GeForce 8800 GT 512MB DDR3 PCI-E BOX

Patriot DDR2 PC6400 2x1024MB 800MHz CL5.0 EP ELK

WD Caviar SE16 WD3200AAKS (320GB, 16MB, SATA/300)

PIONEER DVD+/-RW DVR-212 czarny OEM

Modecom Volcano 550W

Cooler Master Cavalier 3 czarna

Ponad 1,5 roku temu także myślałem, że Pentium 4 to będzie coś - byłem głupcem.

będziesz żałował.

wszystko ładnie pięknie ale w cenie ma być jeszcze monitor xP

Core2 Duo E8400 + Pentagram HP100ALCU lite

Foxconn P35A-S

4GB Mushkin HP2-6400, 5-4-4-12 Dual Pack (2x2048MB)

Galaxy GeForce 8800GT 512mb CM

WD Caviar 320GB WD3200AAKS

Pioneer DVR-215D

OCZ StealthXStream 500W

Antec NSK4000EU

BenQ FP93GP

Ja bym brał zestaw od piotrekplay moim zdaniem ten zestaw najlepszy jest, ewentualnie można kupić nagrywarkę Asus DRW-2014L1T SATA tak samo bardzo dobra jak ten Pionner.

Heh temat miał być już zamknięty

A tak nawiasem konfiguracja ostateczna to:

MONITOR ACER 19" WIDE X 193 W 1440x900 5ms

OBUDOWA CoolerMaster - CAVALIER III (CAV-T03-UK-GP) Czarna

ZASILACZ PENTAGRAM Silent Force PSF-460-P12S

ASUS P5K IP35 S775 (DDR2/PCX/GL)

PROCESOR CORE 2 QUAD Q6600 2.4GHz LGA775 BOX

RAM GEIL DDR2 2048MB PC800 2x1024MB CL4 EVO

GRAFA GALAXY GeForce 8800GT 512MB DDR3/256bit TV/DVI PCI-E (1,0ns) (600/1800) (Cooler Master)

HDD SAMSUNG 320GB HD321KJ 7200 SATAII 16MB ASAP (Może większy zależało będzie od elastyczności cenowej sprzedawcy)

DVD-REC NEC AD-7191S SATA DL/RAM SREBRNY BULK

KLAWIATURA CHICONY KB-0512 PS2/czarno/srebrna

MYSZKA Revoltec LightMouse Precision II (RE070) Laser

GŁOŚNIKI MEDIA-TECH TORNADO PRO DB 2.1

szrot, logutech lub modecomy 2+1

lepszym wyborem będzie gigabyte lub abit na tym samym chipsecie lub dołuż do 750i od nvidia.

po co ci QUAD ? penryn 8400

Pierdzący bas i kiepska jakość dźwięku słyszałem jak te badziewie gra.

Już lepsze są Logitech Z-3e

Płytka mi się ta podoba i już :stuck_out_tongue:

głośniki mają bardzo dobre recenzje, wysokiej jakości wykonanie, szerokie pasmo przenoszenia, dwudrożny bass, 3 drożne kolumny, procesor, w reckach często za największą wadę uważa się zbyt duże logo producenta bo co do dźwięku nie ma zastrzeżeń, jakichkolwiek modecom’ów w tym zakresie cenowym to nawet nie ma sensu porównywać wszystko o klasę gorsze

a chce 4 rdzeniówke bo ten komputer to raczej zakup na lata bez perspektywy szybkiej wymian procka a w tym wypadku będzie lepszym wyjściem niż “legendarny” (pożal się Boże) 8400

myślę, że nie mas sensu kontynuować ze mną dyskusji w tym temacie bo nic mnie nie przekona :stuck_out_tongue:

mediatech ?? he he he

wysokiej jakości za niską cenę mediatech ?? przecie to się wyklucza ;-), żyjesz w świecie bajek omamiony marketingiem marnych firm.

naiwność twoja nie zna granic, przy tak dynamicznym rozwoju komputer na lata ?? chyba do obsługi firefoxa :slight_smile: - a do tego mitoman :

to nie jest legenda to jeden z nowszych proców intela wykonany w technologii 45nm…

Te recenzje są kupione przez media-tech więc mają bardzo dobrą recenzje, firma media-tech jest tak samo kiepska jak medion i tracer.

Ach… już nic nie powiem :x :expressionless: :x

smoq5 , po coś ty w ogóle założył temat, skoro i tak “wiesz lepiej” :roll:

Piotrekplay złożył ci zdecydowanie lepszy sprzet za tą samą kase :expressionless:

ale to twoje pieniądze więc nikt nie będize cie namawial żebyś bron Boże kupił wydajnieszy zestaw

‘legandarny’ 8400 … koleś rozbrajasz wszystkich swoją nie wiedzą. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Dajcie spokój,przeca to szpec nad szpeców jest :wink: Tiaaa, smoq5, gratulujemy niewiedzy.

hurra! :smiley:

proszę, nie złam tej obietnicy :wink:

a do tematu:

quada kupują tylko ci, którzy wierzą w magie cyferek… wielu ludzi się na tym przejechało…

np. mój kumpel… zmienił P3 na P4 i żałował… nie zawsze to co jest nowsze musi być lepsze… ale ty i tak nie posłuchasz bo przecież sam się lepiej znasz, mam rację?