Komp za 3789 na intelu (niech wam będzie ;p)[prosze o ocene]

MONITOR - Acer LCD 19" P193Wd - 668PLN

OBUDOWA - Cooler Master Cavalier 3 (czarna) - 228PLN

ZASILACZ - Pentagram Silent Force PSF 460-P12 460W - 159PLN

PŁYTA GŁÓWNA - ABit AB9 Quad GT - 358PLN

PROCESOR - Intel Core 2 Quad Q6600 2.4 GHz BOX - 805PLN

KARTA GRAFICZNA - Inno3d GeForce 8800 GT 512MB DDR3 Box

PAMIĘĆ RAM - GEIL DDR2 PC6400 2x1024 MB Black Dragon EVO One 800Mhz CL4

HDD - Maxtor Diamond Max 21 STM3320820AS 320GB, 8MB SATA/300 - 233PLN

Napęd - NEC DVD+/- RW AD-7173A OEM - 101PLN

KLAWIATUR + MYSZ - Klaw. A4Tech EVO Slim Tablet + mysz Modecom MC - 617 - 101PLN

DODATKI - PENTAGRAM FREEZONE P 7305-B oraz Pasta Arctic Silver 5 (będzie potrzebna?)

Do w/w zestawu 2 pytanka:

  1. czy płytka obsługuje 2 stronę ramy bez problemu?

  2. Czy obudowa ma wolne sloty na coolery oprócz tych zainstalowanych? (W sklepie w opisie tech ie ma takiej informacji :/)

  3. Acha i jeszcze prosiłbym o krótki instruktaż montażu płyt głównej tzn. czy to dodatkowe złącze molex do zasilanie portów pci podłącza się od razu czy tylko do crossfire?? Jak jest z podłączaniem powera, resetu etc. na tej płytce??

po co zakładasz drugi taki sam temat? podaliśmy Ci tam ciekawsze zestawy a Ty nadal kombinujesz

przykładowo mój:

budę możesz wziąć tego swojego CM lub CM RC-690. Jak komp do gier to bierz proca E8400

zestaw będzie na pewno bardziej opłacalny od tego co sam podałeś - część części które wymieniłeś jest już po prostu nieopłacalna

grafe zmień na Galacy 8800GT CM 512mb

ramy zmień na goodram pro 900 2x1gb (220zł) albo OCZ platinum rev2 2x1gb (160zł)

hdd zmień na WD3200AAKS

napęd zmień na pioneer dvr-212

pasta ok

obudowa na cooler master 330

na klawach i myszkach się nie znam… myszkę weź taką która ma 1600dpi a klawiaturę… jakąś wygodną :slight_smile:

na monitorach się nie znam :wink:

Odp.:

  1. tak

  2. bierz CoolerMaster 330 :stuck_out_tongue:

PS. w jakim sklepie kupujesz??

EDIT:

można jeszcze foxconn p35a-s i e8400

Lubię kombinować

po pierwsze muszę mieć 4 rdzenie

po drugie w sklepie gdzie chcę kupić (a wszystko chcę w jednym) nie ma kart galaxy

po trzecie nie zamienię geili na muszkiny a okazało się że kolega któremu “tworzę” chce mieć xp postawionego więc 4gb odpada

nagrywarki z nec też już na 100%nie zmienię bo na którymś specjalistycznym forum bardzo chwalili

reszta do dyskusji np. obudowa bardziej mi się moja podoba ;p

kupuje w agit.pl

chodzi Ci o CM Elite? niestety ale seria elite jest niższej jakości od centurion… ale w obliczu tego, że za ~250zł możemy dostać CoolerMaster Dominator RC-690 to jego najprędzej bym brał

płytę główną obecnie to brać na P35 ;]

A właśnie recenzje tej płyty są bardzo dobre tylko, że w czasach kiedy były pisane zarzucano jej cenę a teraz to chyba nie taki zły zakup??

zna ktoś odp. na 3 pkt. z posta 1

niby czemu?

a co 4GB przeszkadza? ok ale jak już to bierz GoodRam PRO900

chwalili ludzie P4 i co z tego? lepsza jest Pioneer DVR-215D

płytkę brać na P35 - Foxconn P35A-S / DFI Blood Iron P35-T2RL / Abit IP35 / MSI Neo2 F(I)R

zasilacz też od pentagrama bym się powstrzymał, Modecom MC-400 / OCZ StealthXStream 500W

kiedyś była opłacalna, teraz nie jest - starszy chipset, mniejsze możliwości OC, brak wsparcia dla 45nm

a tutaj bardzo chwalą dvr212 i dvr215d…

te “specjalistyczne” forum to programosy? :X

a te 4 rdzenie dla szpanu?? żadna aplikacja nie wykorzysta 4 rdzeni… prawdopodobnie za 2 lata zrobią gre na 4 rdzenie… a za 2 lata wymyślą 8 rdzeni i tak w kółko :wink:

EDIT:

przecież dostaniesz manuala z mobo więc z podłączeniem nie będzie problemu…

Heh widzę, że w tez tu dużo chwalicie

:stuck_out_tongue: :mrgreen:

Dobra nic to! Trza swoje robić dzięki wielkie i kłaniam się w pas wszystkim tym, którzy postanowili poświecić mnie marnemu swój cenny czas niemniej jednak najbardziej ufam sobie dlatego też kupię zestaw złożony przeze mnie także ten temat uważam za zamknięty chyba, że ktoś zna odp. na trzy punkty z pierwszego posta to wdzięczny będę

to po co głupi temat zakładasz? skoro sam wiesz lepiej to się nie pytaj innych. My Ci dobrze radzimy, twoja kasa to sam ją utopisz… Na pierwszym lepszym forum hardware za tak głupi temat dostałbyś bana…

to na co pisałeś ten temat??

żeby się pochwalić??

zestaw piotrka byłby wydajniejszy od twojego dużo bardziej bo ty chyba kompa bierzesz dla szpanu…

4 rdzenie… bez sens

taniej i wydajniej będzie e8400 i coś z chipsetem p35… ale skoro wolisz mieć gorszy zestaw to prosze bardzo…

jeżeli chodzi o 8400 i quad’a to musiałbym fps w 3d marku z testów obydwu procków ujrzeć,

nie dla szpanu temat pisałem bo kompem, którym jako tako “pokozaczyć” by można to na tym forum jak i wielu wielu innych raczej nikt się raczej pochwalić nie może (takich rzeczy to póki co w USA za grubą kasę szukać) jak powiedziałem temat zestawu closed ale szukam odp na 3 pytania

no to miałbym bana i naprawdę bym się tym przejął

temat nie głupi tylko zwyczajny jak milion innych

p.s.

które to jest to pierwsze lepsze forum??

do grafy nie podłączasz molexa tylko specjalny kablek 6-pin PCIE… w lepszych zasiłkach masz takie 2…

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2521-9

w tej recenzji przeczytałem:

Wie ktoś coś o tych kostkach dwustronnych na tej płycie??

będą chodzić ale nie bierz ej płyty. Człowieku za 340zł masz Foxconna P35A-S z nowszym chipsetem, większymi możliwościami oc. Intel i965P to już przeszłość

Niestety tej która polecasz nie mam w moim sklepie a Abita zmieniam na Asus P5KC

Acha i jeszcze jedna rzecz jesli chodzi o q6600 i e8400, na kilku zagranicznych jak i polskich forach znalazłem wypowiedz jakoby e8400 by lepszy jeżeli chodzi o zakup na najbliższe 2 lata a ten komp niestety będzie musiał posłużyć dłużej w wyniku czego lepszy będzie q6600

może pora zmienić sklep? zresztą co to za sklep?

agito.pl

a z tym asusem coś nie tak?

ABit IP35 / MSI P35 Neo2 FR / GIGABYTE GA-P35C-DS3R

Core2 Duo E8400

Corsair XMS2 800MHz CL4 DHX

WD Caviar 320GB WD3200AAKS

GeForce 8800GT 512mb + NV Silencer 5 rev3

Pioneer DVR-215D

ModeCom MC-400

BenQ FP93GP

widzisz da się tam złożyć w miarę dobry zestawik ;]

typowy kastrat, marna sekcja zasilania… jak to często z Asusami bywa…

z całym szacunkiem zostanę przy swoim ale dzięki raz jeszcze za poświęcony czas

temat uważam za zamknięty