Komp za 4 tyś do grania-prośba o ocenę

kolega ma zamiar kupic coś takiego

  • Intel Core2 Duo E6600 2.40 GHz BOX

  • Asus P5N-E SLI nForce650SLI, DualDDR2-800, SATA2, RAID, GBLAN, FW, ATX

  • DDR2 2048MB 800MHz/1000MHz CL5 Patriot (2x1024MB, DualDDR2, CL4)

  • GeForce 7950GT Leadtek 512MB, DDR3, HDTV, 2xDVI, PCI-E

  • czy zasilacz chieftec 450w starczy czy tagana 430?

pytanie czy pogra na tym ze 2-3 lata. najbardziej mnie zastanawia czy opłaca się kupować teraz czy poczekać aż bedą karty obsługujące direct x10 no bo jak będzie miał viste to nowe gry pewnie bedą z directx10 powoli wychodzić i czy to nie będzie szkoda kasy teraz na taką kartę graficzną

Pewnie kosztuje tyle co 4x1GB Goodram 667, 800 mhz i 667 mają taką samą wydajność.

Kartę teraz coś taniego później Ati lub GF z dx 10. Palint Sonic 7600GS/GT 7900GS 256 ddr3. 370-450-600

jakiegoś Ateca, be-quieta z 500w, jak komp będzie za 4 tyś to 400 zł na zasilacz można wydać.

Windows vista nie wiem czym tu się zachwycać, XP nie będzie zżerał ramu.

no ten ram kosztuję 1040 zł

myslałem że vista będzie koniecznością z czasem ze względu na gry i directx10

no właśnie tak myślałem ale wolałem się upewnić

tobi naprawde nieopłaca się kupować 667 zamaist 800

Będziesz podkręcał?

na pewno nie

No to kup 667

do xp też będzie dx10, a jak nie to ktoś zrobi.

+150 zł 4 GB.

I na 667 by wysoko poszedł, i ChrisG pisał że ta płyta ma różnie możliwości ustawienia pamięci.

no Tobi widzę że sie orientujesz powiem mu żeby wziął te w takim razie GoodRAM 2x 1024 MB PC2-5300 / 667 MHz 628,00 sa aż 400 zł tańsze a skoro nie widać różnicy to po co przepłacać aż tyle no albo rzeczywiście dorzucić i kupić 4gb ramu ale czy to wtedy nie będzie rpzesada przy takim procku 4gb ramu? da to coś?

czy taki komp starczy na 3 lata grania?

4 GB RAM to nie będzie przesada jeśli przez 3 lata nic nie bedziesz modernizować tymbardziej RAM się przyda jeżeli kiedyś będziesz vistę instalować a najnowsze gry są bardzo “ramożerne” :smiley:

  1. E6300 1.86 GHz - ok.700 zł i wlanac go na ok 2,4 GHz zaoszczedzi dos duzo kasy a wydajnosc taka sama bedzie jak cos to moze zakupic jakies lepsze chłodzonklo a to na taka cene prawie nic.

  2. 4 Gb GoodRama 667 MHz komp bedzie o wiele wydajniejszy niz na 2 Gb 800 MHz wydasz jakies 140zł wiencej ale amsz 60 mies. gwar. i jak by nie patrzec 4 Gb a to i tak wyjdziesz na = z kasa zaoszczedzajac na procku.

3.Narazie niech bierze Palint Sonic 7600GS na ddr3 to tez dobra wydajnosc (mozna dobrze podkrencic) a to przeciez tylko za 370 zł

Teszcze kilka tyg. i bedzie mial sporo zaoszczedzonej kasy i na tym sprzecie teraz i z czasem tez mu cos w łape wpadnie pewnie :wink: i kupi cos pozadnego z seri 8xxx na DX 10 ;]

Oczywiscie całosc z biegiemczasu jak by juz mu nei starczalo mozna podkrecic i komp moze starczyc na dluzej niz 3 lata

heh mam taka nadzieje i tez sie z tym zgadzam bo przeciez Microsoft przedluzył pomoc dla tech dla Xp to kto wie czy DX 10 na XP sie nie pojawi :smiley:

A przeciez jak robiono testy to Vista tylko w niektorych elementach byłą wydajniejsza od Xp a czasem wrecz przegrywala :?

Bo chyba lepiej miec rzeczywiscie tych RAmow 4 Gb bo system ciagnie niecale 100(ok 90Mb a przeciez 4Gb to 40 96 ) czesto mniej a nie tak jak VISTA duzo duzo wiecej :!: :shock:

Pozdrawiam :slight_smile:

Jak na 2,4 GHz to lepiej/taniej kupić e4300 i dobre chłodzonko (chociaż i na BOXie by starczyło) Jednak grzesiek82 napisał że nie będzie podkręcał :slight_smile:

Przy takim funduszu 4 x 1GB to podstawa :slight_smile:

No i czekaj na serie 8xxx z Dx10.

No koledzy maja racje dołóż kasy na 4gb ramy.Bo zeby pograc w cos bardziej wymagajacego na viscie to przyda sie tyle ramu.

A karte graficzna to jakas tania kup teraz taka jak najmniejszym kosztem i pozniej dozbieraj na karte z DX10.

procek niech ten zostanie bo kolega pisał ze i tak sie w oc nie bedzie bawił.

Nie, jakbyś miał być na czasie to byś musiał zarabiać koleś jakieś 5 000zł/Miesiąc

pogra pogra ale mozliwe ze za 3 lata nowosci beda niegrywalne na takim sprzecie - kto wie co na nas czycha w przyszlosci :stuck_out_tongue:

te 5000 zl/m to chyba na sam komputer bo trzeba uwzglednic inne wydatki typu rachunki czy kobieta :smiley:

ja osobiście bym brał 2GB RAMU 800MHz… na AMD wziąłbym pewnie 667MHz, ale intele są bardziej łapczywe na wysokie taktowania pamięci niż niskie timingi… więc wydajność będzie wyższa przy 800MHz nawet przy CL5. a 4GB na dzień dzisiejszy to przesada, chyba że już teraz masz Vistę.

a ja nie, 667 wystarczy.

533 cl3 vs 800 cl5

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1490-10

Komp ma chodzić 3 lata.

z tego testu co podałeś Tobi wynika właśnie że 800 CL5 jest wydajniejsze od 533 CL3, nawet 667 CL3, w zależności od zastosowanego chipsetu różnice są większe lub mniejsze… sprawdź sobie jak to wypada z C2D, a jak w ogóle sprawa stoi z AMD, tam po prostu nie opłaca się brać pamięci 800, chyba że po to by chodziły na 667 na jak najmniejszych timingach…

moim zdaniem do kompa który ma być na 3 lata i tak coś trzeba będzie po roku lub dwóch dokupić… a jakby na to nie patrzyć te 667 będzie mniej wydajne od 800…

Ile 2 fps więcej. Warto?

lepiej kupić 4 niż 2

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2589

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1536-14

Jestem dokładnie tego samego zdania.

Sam miałem poprzednio 2 x 512MB 800MHz @CL4 OCZ SPECIAL OPS EDITION które sprzedałem (trafiłem na jana 8) ) dołożyłem 110zł i kupiłem 2 x 1GB Goodram 667MH CL5 i lepiej nie mogłem zrobić :slight_smile:

jak będę miał czas to pobawię się z CL na tych GR, może coś zejdę.

są tacy co zarabiają 2 razy tyle i mają jeszcze działalność i rozliczają sie liniowo więć mogą sobie wrzucić w koszty i amortyzować.

ja kupiłem mojego kopa ponad 3 lata temu i gram na nim do tej pory we wszystko choć powoli juz coraz słabiej.nikt nie wypali na rynek od razu z niewiadomo jakimi wymaganiami bo rynek sie zawęży i na kim zarobi??

jak na razie to chyba tylkoo doom pare lat te,mu wyskoczył z wymaganiami strasznymi na max detalach ale mi jakoś chodził bez problemu na medium ale posłucham tobiego i powiem mu żeby się wstrzymał z karta drogą i poczekał na coś z dx10