Komp zacina sie po uruchomieniu obojetnie jakiej gry

Witam

Problem polega na tym,że komputer zacina się po uruchomieniu byle jakiej gry nawet tych niewymagających oraz czasem na systemie.

Rozkręciłem obudowę i nałożyłem nową pastę termoprzewodzącą na kartę graficzną i nic. Komputer jest świeżo po formacie…

Karta to GeForce 2 MX400

Jaka może być przyczyna tego problemu?? może już karta ma dość??

Dzięki za odpowiedzi

  1. Kartę graficzną się smaruje pastą termoprzewodzącą?

  2. Skanowałeś system od wirusów?

  3. Jaka temperatura karty i procesora?

  4. Być może to wina zasilacza…

  5. JA bym posmarował raczej procesor pastą niż kartę grafiki.

Powiedz dokładniej w jakim momencie się zawiesza system. Czy przy starcie gry, czy jak pograsz np z 5 minut, bądź w ogóle nie możesz włączyć gry? I co robisz w systemie jak się wiesza?

PS. Twoja karta grafiki=cenie przeciętnej pasty termoprzewodzącej:)

nie wiem czy grafike smaruje sie pastą ale próbowałem wszystkiego…

Procesor ma temperature ok 40C (tez posmarowałem go pastą) mam jej dużo w domu więc luz;)

Zasilacza nie sprawdzałem ale napięcia wydają się ok.

Wirusów też nie ma bo sprawdzałem.

Komp się wiesz na systemie w różnych momentach a gier brat wcale nie może włączyć zawiesza się na początkowych filmikach.

  1. Wejdź do BIOS u i daj Set Default (ustawienia domyślne) i zapisz i wyjdź.

Po czym tak twierdzisz? Pobierz lepiej Everast Home i daj odczyt napięć. Prawdopodobnie zasilacz. Nie ‘buczy’ przypadkiem głośno jego wentylator?

  1. Odkurz pc w środku, wyjmij ram i przeczyść sloty. Czasami kurz jaki się nagromadzi potrafi spowodować takie rzeczy. Tylko pamiętaj przy odkurzaniu żeby dotknąć końcówkę odkurzacza do np. kaloryfera aby uwolnić z niej ładunki elektryczne które mogą uszkodzić podzespoły elektroniczne :o

  2. Tylko nie smaruj zasilacza pastą:PPP