Komp zaczął zamulac- LOG

no wiec tak mam pytanie czy mam w logu jakies niepotrzebne wpisy które moge usunąc?

Logfile of HijackThis v1.99.1 

Scan saved at 23:01:54, on 2006-09-23 

Platform: Windows XP Dodatek SP2 (WinNT 5.01.2600) 

MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180) 


Running processes: 

C:\WINDOWS\System32\smss.exe 

C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe 

C:\WINDOWS\system32\services.exe 

C:\WINDOWS\system32\lsass.exe 

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe 

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe 

C:\WINDOWS\Explorer.EXE 

C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe 

C:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Internet Security 6.0\avp.exe 

C:\Program Files\Symantec\Norton Ghost 2003\GhostStartService.exe 

C:\Program Files\Nero\Nero 7\InCD\InCDsrv.exe 

C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\VS7DEBUG\MDM.EXE 

C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe 

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe 

C:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Internet Security 6.0\avp.exe 

C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe 

C:\Program Files\Wapster\AQQ\AQQ.exe 

D:\Niezbędne\HijackThis.exe 


R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.pkobp.pl/ 

R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,CustomizeSearch = http://www.google.pl/search?q=%s 

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Local Page = 

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza 

O4 - HKLM\..\Run: [kis] "C:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Internet Security 6.0\avp.exe" 

O4 - HKLM\..\Run: [NVCLOCK] rundll32 nvclock.dll,fnNvclock 

O4 - HKCU\..\Run: [ctfmon.exe] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe 

O8 - Extra context menu item: Dodaj do Kaspersky Anti-Banner - C:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Internet Security 6.0\\ie_banner_deny.htm 

O8 - Extra context menu item: E&ksport do programu Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~1\MICROS~2\OFFICE11\EXCEL.EXE/3000 

O9 - Extra button: Ochrona WWW - {1F460357-8A94-4D71-9CA3-AA4ACF32ED8E} - C:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Internet Security 6.0\scieplugin.dll 

O9 - Extra button: Badanie - {92780B25-18CC-41C8-B9BE-3C9C571A8263} - C:\PROGRA~1\MICROS~2\OFFICE11\REFIEBAR.DLL 

O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\..\{73E074B2-8047-4903-92A0-035E3B217A2A}: NameServer = 194.204.152.34 217.98.63.164 

O20 - AppInit_DLLs: C:\PROGRA~1\KASPER~1\KASPER~1.0\adialhk.dll 

O20 - Winlogon Notify: klogon - C:\WINDOWS\system32\klogon.dll 

O23 - Service: Kaspersky Internet Security 6.0 (AVP) - Unknown owner - C:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Internet Security 6.0\avp.exe" -r (file missing) 

O23 - Service: GhostStartService - Symantec Corporation - C:\Program Files\Symantec\Norton Ghost 2003\GhostStartService.exe 

O23 - Service: InCD Helper (InCDsrv) - Nero AG - C:\Program Files\Nero\Nero 7\InCD\InCDsrv.exe 

O23 - Service: NBService - Nero AG - C:\Program Files\Nero\Nero 7\Nero BackItUp\NBService.exe 

O23 - Service: NVIDIA Driver Helper Service (NVSvc) - NVIDIA Corporation - C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe 

O23 - Service: Pml Driver HPZ12 - HP - C:\WINDOWS\system32\HPZipm12.exe 

O23 - Service: TuneUp WinStyler Theme Service (TUWinStylerThemeSvc) - TuneUp Software GmbH - C:\Program Files\TuneUp Utilities 2006\WinStylerThemeSvc.exe

Czysto :slight_smile:

Przeczyść rejestr (polecam do tego jv16 PowerTools 2006 1.5.2.344), zrób defragmentację, oraz przejrzyj: Optymalizacja XP

Wejdź: Start --> uruchom --> msconfig i w zakładce uruchamianie odznacz (według Ciebie) niepotrzbne przy autostarcie programy :slight_smile:

po pierwsze rejestr czysciłem! Pod drugie defagmentowałem dyska a po trzecie w autostarcie są tylko 3 zeczy jak bys nie wiedział:

To możesz również wyłączyć, jeżeli nie używasz wielu języków:

Panel sterowania -> Ustawienia regionalne -> Języki -> Detale -> Zaawansowane -> odznaczyć usługi tekstowe

i myslisz ze to mi przyspieszy kompa? :roll:

Przejrzyj Optymalizację XP :slight_smile:

te usługi możesz wyłączyć >>>Start >>> Uruchom >>> services.msc >>>

Wyłączyłem usługi i oniebo jest lepiej;] dzięki

Normalne :slight_smile:

Jak nie korzystasz często z TuneUp WinStyler Theme Service to ta usługę też wyłącz :mrgreen:

wcale z niego nie kozystam wiec zaraz go wyłącze. A co jeszcze mogłbym zrobic zeby przyspieszyc kompa tylko prosze mi nie podawac linku do optymalizacji systemu!

Nie znam twoich parametrów kompa, są triki które przyspieszają nieco system, ale jak nie chcesz linków :mrgreen:

Moj komp to: Athlon 2.2GHz GeForce fx5200 512mb ram, Dysk 80gb win xp sp2 mozesz podac link do konkretnego tricku ale nie do całej optymalizacji.

I tutaj jest problem, nieraz taki trick może zaszkodzić, nieraz przyspieszyć, to są tzw. “metody prób i błędów” full lista co można zrobić - http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … topic=5989

np. Wyłączanie efektów wizualnych itd.

ok dzięki