Komp zawiesza sie przy odtwarzaniu płyt (LG GSA 4167B)

Witam.

Mam następujący problem ze swoim komputerem. Od kilku dni jestem posiadaczem nowej nagrywarki DVD LG model GSA 4167B. W trakcie odtwarzania płyt obojętne czy to dvd czy zwykła cd komputer sie zawiesza, objawia się to mniej więcej tak, że płyta jest odtwarzana do pewnego momentu nagle napęd przestaje ją czytać i po kilku chwilach już nie pozostaje mi nic innego jak reset lub wyłączenie komputera.

Z góry dzięki za rade.

Pozdrawiam

Witam. Miałem niedawno ten sam problem z tym samym modelem nagrywarki. Dopiero po czwartej wymianie w serwisie (wumienili mi na inny model) błędy się częściowo skończyły. Teraz nagrywa i odtwarz dobrze ale nie chce współpracować z odtwarzaczem dvd, musiałem go wyjąć z kompa.

I jeszcze jedno. Czsem jak masz więcej niż jeden program do nagrywania, to się te programy “gryzą”.

masz włączony tryb DMA? Jak jest podpięta nagrywarka? Niektóre lubią być na master i nie na tym samym kontrolerze co dysk twardy

Tryb DMA jest włączony, co ciekawe najczęściej problem pojawia się gdy nagrywarka i dysk są na dwóch różnych taśmach, obecnie są na jednej taśmie dysk na Master nagrywarka na Slave i niby troche lepiej, problemy pojawiają sie z mniejszą częstotliwością jednak są nadal…może zainstalowanie ASPI coś pomoże?

ASPI raczej do tego wiele nie ma boby w ogóle nie widział nagrywarki, sprawdź jeszcze w biosie jakie masz ustawione transfery najlepiej daj na auto

Złączono Posta : 01.11.2006 (Sro) 22:03

a w ogóle spróbuj wyłączyć DMA czasem pomaga, chyba, że masz mało pamięci lub słaby procesor to może zaszkodzić