Kompaktowe gabaryty + min 3GB RAMu + dual sim?

Niestety z powodu konieczności noszenia drugiego telefonu zdecydowałem się przesiąść na coś z Dual Simem. Jako użytkownik Xperii Z1 Compact bardzo doceniam małe gabaryty i raczej nie chciałbym niczego dużo większego. Niestety żaden z Compactów na rynek europejski nie zapewnia Dual Sim, dlatego patrzę na jakieś alternatywy. W obecnym telefonie 2GB pamięci niestety powoli przestaje wystarczać…

Budżet dowolny, ale niech to będzie dobry stosunek ceny do jakości.
Specjalnie nie podaję wielkości ekranu, bo to nie ma dla mnie aż takiego znaczenia, jak wymiary obudowy.
Z1C ma takie: 127,00 x 64,90 x 9,50 mm
Myślałem o Xiaomi Redmi 4X: 139,24 x 69,96 x 8,65 mm ale to centymetr dłuższy i pół centymetra szerszy telefon…
Jest jeszcze Huawei P10: 145,30 x 69,30 x 6,98 mm (cieńszy chociaż dłuższy)

Może macie jeszcze jakieś pomysły? Normalnie (tzn. po zajechaniu Z1C) brałbym pewnie XZ1 Compact ale tam nie ma dual sima i jestem w kropce :confused:

Bierz Moto Z Play :slight_smile:

  1. Jest Dual Sim.
  2. Świetna bateria
  3. Dobry aparat
  4. wymiary są wnieco większe ale jest za to cieńszy :wink:

Niestety, ale za szeroki… 156,40 x 76,40 x 6,99 mm

Najbardziej tutaj pasuje wspomniany 4X z uwagi na to, że posiada DS (chociaż hybrydowy), rozmiar przekracza Twoje założenia, ale smartfon ogólnie jest zgrabny i wygodny. Nie ryzykujesz wiele bo w takich sklepach jak sferis czy proline znajdziesz go za góra 600 zł. Do głowy przychodzi mi jeszcze Xperia XA, ale ona z kolei nie ma 3GB, a pomimo małych wymiarów ma fatalne zagospodarowanie przestrzeni.

A co byś powiedział na Huaweia Nova ?? Ja ogólnie jestem z tego telefonu zadowolony i wcale nie jest jakiś mega duży z 5-calowym ekranem. Z tego co patrzyłem w sklepach takich jak euro sferis czy alto można już do 1k kupić w wersji z DS.

W sumie też już kiedyś o nim myślałem, gabaryty ma w zasadzie jak Redmi 4x - 141,20 x 69,10 x 7,10 mm… Tylko gdzie go kupić?

swego czasu dobra cena była w sferis i bestcena. Teraz pewnie najbardziej opłacałoby się na allegro coś znaleźć. Do jakiej kwoty możesz wydać na telefon ?? Bo można wziąć pod uwagę jeszcze następcę. Nova 2 również ma 5", 2 apraty z tyłu i 4gb ram. Na bestcenie ok 1200 zł.

Cenowo jest ok i wymiary też ma akceptowalne, 142,20 x 68,90 x 6,90
Tylko mam wrażenie, że strasznie cicho jest o tym telefonie. Rozumiem, że nie ma go w bezpośredniej dystrybucji w Polsce? Tylko jest sprowadzany choćby przez Bestcenę?

Sony pokazało jeszcze Xperię XA2 - 142,00 x 70,00 x 9,70 mm
Będzie dostępna w Polsce w wersji Dual Sim.

Może w to iść? Jak sądzicie?

Za taką kasę, to bym wolal przeboleć nieco większe urzadzenie.

Każdy ma inne priorytety :slight_smile:

Gdybyś się zdecydował, to kupując xperia xa2 w przedsprzedaży, dodatkowo dostaniesz w gratisie słuchawki SBH24. Oferta jest ważna do 28.01.