Kompatybilność aplikacji

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć czy sterowniki do myszki, klawiatury, itp. z Windowsa XP, będą działać na Viscie bez żadnych problemów ? Na wersji 64 jak i 32 bit ? No i reszta aplikacji takich jak antywirusy ( Kaspersky ), oraz przeglądarki internetowe ( Opera, FF ). Z tego co słyszałem to gry działają nawet bezproblemowo.

Chciałbym się jeszcze dowiedzieć, czy na Viscie 64bit są takie same problemy, że większość aplikacji 32 bit nie radzi sobie z emulowanym środowiskiem i po prostu nie działa ? Czy jest to już raczej poprawione w Viscie. Ponieważ w XP było z tym bardzo kiepsko.

Z góry dziękuje za informacje.

No różnie to może być niestety…

Co do antywirusów to już są wersje dla Vista. Przeglądarki alternatywne działają bez problemów.

Po pierwsze WOW64 to nie jest emulator, tylko warstwa translacyjna a to duża różnica. Są nawet znane przypadki że aplikacje 32 bitowe działały szybciej na x64 :mrgreen: W XP x64 wcale nie było tak źle jak sądzisz, przynajmniej ja na żadne problemy nie natrafiłem w czasie użytkowania tego systemu.

Co do programów to tu masz mały spis: Kompatybilność aplikacji - spis

Masz na myśli Kaspera czy inne wersje ?

Ponieważ mi chodzi o Kaspera bo na niego mam licencje i nie wiem czy będzie on działał pod Vistą. Kasper 6.0.303. Ale widziałem już nowsze bety, być może one działają ?