Kompatybilność aplikacji


(Patricko) #1

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć czy sterowniki do myszki, klawiatury, itp. z Windowsa XP, będą działać na Viscie bez żadnych problemów ? Na wersji 64 jak i 32 bit ? No i reszta aplikacji takich jak antywirusy ( Kaspersky ), oraz przeglądarki internetowe ( Opera, FF ). Z tego co słyszałem to gry działają nawet bezproblemowo.

Chciałbym się jeszcze dowiedzieć, czy na Viscie 64bit są takie same problemy, że większość aplikacji 32 bit nie radzi sobie z emulowanym środowiskiem i po prostu nie działa ? Czy jest to już raczej poprawione w Viscie. Ponieważ w XP było z tym bardzo kiepsko.

Z góry dziękuje za informacje.


(Dritone) #2

No różnie to może być niestety...

Co do antywirusów to już są wersje dla Vista. Przeglądarki alternatywne działają bez problemów.

Po pierwsze WOW64 to nie jest emulator, tylko warstwa translacyjna a to duża różnica. Są nawet znane przypadki że aplikacje 32 bitowe działały szybciej na x64 :mrgreen: W XP x64 wcale nie było tak źle jak sądzisz, przynajmniej ja na żadne problemy nie natrafiłem w czasie użytkowania tego systemu.


(Grzesiek1) #3

Co do programów to tu masz mały spis: Kompatybilność aplikacji - spis


(Patricko) #4

Masz na myśli Kaspera czy inne wersje ?

Ponieważ mi chodzi o Kaspera bo na niego mam licencje i nie wiem czy będzie on działał pod Vistą. Kasper 6.0.303. Ale widziałem już nowsze bety, być może one działają ?