Kompatybilność Gier

Jestem graczem i w sobotę przenoszę się na Windows Professional 7 Sp1 x64

Zauważyłem, że na stronie microsoftu jest dział z programami, grami itp kompatybilnymi z 7.

I taki tytuły jak GTA San Andreas czy Harry Potter i Więzień Azkabanu i starsz pottery (lubię czasem pograć) są nie kompatybilne.

1.Czy ufać temu ?

2.Czy komuś te gry poszły ?

3.A jak poszły to przez tryb zgodności czy normalnie ?

No więc tak. Rozumiem że chodzi ci o Windows 7 ?

Jeśli tak to: U mnie GTA SA uruchomiło się bez problemów, bez trybu zgodności, co prawda tak dokładnie to modyfikacja do SA czyli SAMP w który czasem gram ale zwykłe GTA SA powinny uruchomić się tym bardziej. Co do Harrego Pottera się nie wypowiem bo nie grałem.

Pozdrawiam

Tak chodzi mi o 7 i już poprawiłem.

No to gta działa. A jak ze starszymi potterami (Kamień Filozoficzny,Komnata tajemnic i Więzień Azkabanu) ?

Działają, pamiętam grałem kiedyś :stuck_out_tongue:

To fajnie

A normalnie się odpalały czy przez tryb zgodności ci lub może xp mode ?

Dodane 07.04.2011 (Cz) 20:50

I jeszcze

Na moim sprzęcie

Intel Core i5 CPU 760 2.80GHz,

4 GB RAM,

karta graficzna NVIDA GeForce 240 GT (1GB)

Płyta główna Gigabyte GA-H55-UD3H

Taka gra jak Harry Potter i Insygnia Śmierci (wymaganie Core 2 Duo 2.13 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce GT 220 lub lepsza), 7 GB HDD, Windows XP/Vista/7)

czy Blur (wymaganie Core 2 Duo 2 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 7800 GT lub lepsza), 14 GB HDD, Windows XP/Vista/7)

na Xp Home Edition x86 na maksymalnej rozdzielczości gry chodziły bez zacinki.

Czy teraz jak się sformatuje komputer i wgra tego windowsa (co podałem na samej górze) to takie gry powinna chodzić tak płynnie jak na xp czy wolniej a może sprawniej.

Na takim sprzęcie tak samo :slight_smile: Uruchomią się natywnie bez żadnych trybów zgodności i wirtualizacji :stuck_out_tongue:

Ze wszystkich gier jakie mam (a mam ich dużo) tylko 3 nie chciały się uruchomić na 7 więc nie masz co się martwić 8)

Ps.

Te gry to: Project I.G.I., Railroad Tycoon 3 i Fable.

Całkiem niedawno sentymentalnie odpalałem Komnatę Tajemnic i śmigała bez zarzutu(Win7 x64), bez żadnych trybów zgodności.

To dobrze.

Wielkie dzięki wszystkim.