Kompatybilnosc kart PCIE 32 i 16

(velover) #1

Witam,

Od pewnego czasu zastanawiam sie nad zmiana karty graficznej. Zauwazylem, ze te najnowsze np GF9600 gx2 sa zbudowane pod pci-e 32. W moim komputerze mam pci-e 16. Czy karta na pci 32 mi pojdzie? Oczywiscie wiem ze nie bedzie tak wydajna jak pod pci 32.

A czy karta z 2 procesorami mi pojdzie, jezeli moja plyta glowna nie obsluguje sli?

(Himmak5g) #2

Pewnie chodziło Ci o GF 9800 GX2 i ona jest pod Pci-e bez różnicy jaka cyfra i i tak Ci pójdzie.

Płyta Ci ją obsłuży jeśli nie wspiera SLI tylko oczywiście musisz mieć odpowiedni zasilacz.

Jesli chcesz mieć pewność to podaj nazwę płyty głównej

(JNJN) #3

Proszę używać polskich znaków, opcja edytuj.JNJN

(velover) #4

Czyli zrozumialem, ze mi ta karta pojdzie :wink: jesli pci 16 i 32 jest bez roznicy, ale nie jestem tego pewien bo np. sprzet pod pci 4 nie dziala pod pci 1.

A PL znakow nie bedzie :confused: bo przez pewien czas nie mam kompa a korzystam z opery mini na fonie

(mati75) #5

nie ma pc-express x32 w standardowych płytach głównych, tylko x16

(velover) #6

Ale mi chodzi o to czy pojdzie mi gf 9600 gx2 jesli teraz mi idzie gf 8600? (Bez rozpatrywania zasilacza)i przy braku obslugi sli przez plyte glowna

(Darth ReX) #7

Nie ma takiej karty, jak 9600GX2.

PS. Jeśli chodzi ci o 9800GX2, to też nie jest to opłacalny zakup. A to dlatego, że za nim jest już prawdziwy zabójca - ATi Radeon HD 4870x2.

(velover) #8

Ehh najpierw proboje sie dowiedziec czy te karty mi wejda (pci 32 i 2gpu) na pci 16

A pozniej zaglebie sie w cena/jakosc

(mati75) #9

ta karta jest na slocie pci express x16, nie na x32. Powinna pójść, ale to nie opłacalny zakup.

(Ciupa Michal) #10

po pierwsze: nie ma karty GF9600 gx2, tylko GF9800 gx2

po drugie: ona jest na slocie PCI-E x16, a nie na PCI-E x32, bo takiego po prostu nie ma

po trzecie: to jest totalnie nieopłacalna karta, bo za 1400zł masz HD4870x2 która jest o wieeele lepsza :wink:

PCI-E x32 nie ma na żadnych płytach bo nie takie coś nie istnieje

a pod PCI-Ex1 też pójdzie? :x

(velover) #11

Na wikipedii jest tam coś o PCI-E 32. Ale juz chyba wiem ze takie karty mi pojda. : )

Thx za pomoc

(Ciupa Michal) #12

bo ludzie nieraz mówią że PCI-E 2.0 x16 to PCI-Ex32, a tak się tego nie powinno nazywać :wink: