Kompatybilnosc kart PCIE 32 i 16

Witam,

Od pewnego czasu zastanawiam sie nad zmiana karty graficznej. Zauwazylem, ze te najnowsze np GF9600 gx2 sa zbudowane pod pci-e 32. W moim komputerze mam pci-e 16. Czy karta na pci 32 mi pojdzie? Oczywiscie wiem ze nie bedzie tak wydajna jak pod pci 32.

A czy karta z 2 procesorami mi pojdzie, jezeli moja plyta glowna nie obsluguje sli?

Pewnie chodziło Ci o GF 9800 GX2 i ona jest pod Pci-e bez różnicy jaka cyfra i i tak Ci pójdzie.

Płyta Ci ją obsłuży jeśli nie wspiera SLI tylko oczywiście musisz mieć odpowiedni zasilacz.

Jesli chcesz mieć pewność to podaj nazwę płyty głównej

Proszę używać polskich znaków, opcja edytuj.JNJN

http://pl.wikipedia.org/wiki/PCI_Express

Czyli zrozumialem, ze mi ta karta pojdzie :wink: jesli pci 16 i 32 jest bez roznicy, ale nie jestem tego pewien bo np. sprzet pod pci 4 nie dziala pod pci 1.

A PL znakow nie bedzie :confused: bo przez pewien czas nie mam kompa a korzystam z opery mini na fonie

nie ma pc-express x32 w standardowych płytach głównych, tylko x16

Ale mi chodzi o to czy pojdzie mi gf 9600 gx2 jesli teraz mi idzie gf 8600? (Bez rozpatrywania zasilacza)i przy braku obslugi sli przez plyte glowna

Nie ma takiej karty, jak 9600GX2.

PS. Jeśli chodzi ci o 9800GX2, to też nie jest to opłacalny zakup. A to dlatego, że za nim jest już prawdziwy zabójca - ATi Radeon HD 4870x2.

Ehh najpierw proboje sie dowiedziec czy te karty mi wejda (pci 32 i 2gpu) na pci 16

A pozniej zaglebie sie w cena/jakosc

ta karta jest na slocie pci express x16, nie na x32. Powinna pójść, ale to nie opłacalny zakup.

po pierwsze: nie ma karty GF9600 gx2, tylko GF9800 gx2

po drugie: ona jest na slocie PCI-E x16, a nie na PCI-E x32, bo takiego po prostu nie ma

po trzecie: to jest totalnie nieopłacalna karta, bo za 1400zł masz HD4870x2 która jest o wieeele lepsza :wink:

PCI-E x32 nie ma na żadnych płytach bo nie takie coś nie istnieje

a pod PCI-Ex1 też pójdzie? :x

Na wikipedii jest tam coś o PCI-E 32. Ale juz chyba wiem ze takie karty mi pojda. : )

Thx za pomoc

bo ludzie nieraz mówią że PCI-E 2.0 x16 to PCI-Ex32, a tak się tego nie powinno nazywać :wink: