Kompatybilność karty graficznej z płytą główną- wydzielono

Witam,

Nie chciałem zakładać nowego tematu żeby nie zaśmiecać forum, a tutaj chyba będzie dobrze (szukałem po słowach kluczowych “No video input”).

Mam problem, mianowicie kupiłem niedawno nowego kompa, ale podłączyłem do niego stary monitor (kablem VGA). Niestety po włączeniu wyświetla się wyżej wspomniany komunikat “No video input”. Czy to może być spowodowane niekompatybilnością płyty głównej i karty graficznej (mam Płytę Główną Asus P8B75-M LX USB 3.0 DDR3 (Lga1155) i kartę graficzną Gigabyte Radeon 7950 Windforce 3GB DDR5 (384-bit) (PCI-E)) czy może po prostu kabel jest uszkodzony?

Na tym forum podpinki są niemile widziane, masz problem- załóż własny temat. Tym razem wydzieliłem, następnym razem podpinka poleci do kosza.

Wydzielono: kompatybilnosc-karty-graficznej-plyta-glowna-t525178.html .

Gdzie podłączyłeś monitor (pod płytę główną czy pod kartę graficzną, karta nie ma załącza D-SUB)?

Złącze VGA mam na kompie tylko jedno i jest to chyba płyta główna. Poza tym wydaje mi się, że na karcie nie mam takiego złącza.

Monitor musisz podłączyć do karty graficznej.

Możesz skorzystać z takiego adaptera

6384093400_1377160329.jpg

Lub zaopatrzyć się w kabel dvi-d-sub

kabel-dvi-vga-d-sub-band_8353.jpg

Karta graficzna Karta graficzna Gigabyte Radeon HD 7950, 3GB DDR5 (384 Bit) ma złącza HDMI, DVI-I, 2xminiDP.

Przez złącze DVI-I (takie złącze dwa w jednym DVI-A + DVI-D) przesyła się sygnał (dane) analogowy (złącze DVI-A) i cyfrowy (złącze DVI-D) z jakiego się korzysta zależy tylko od kabla “monitorowego”.

:arrow: Stosujesz kabel VGA więc zakładam, że monitor masz analogowy. Podłącz monitor do karty graficznej (nie do płyty) kablem VGA (D-sub) ale zastosuj od strony karty graficznej przejściówkę DVI-A na D-sub.

:arrow: Można również podłączyć monitor analogowy do sygnału cyfrowego (DVI-D) lecz jedynie przez dołączenie go do karty graficznej z użyciem konwertera cyfra-analog (koszt ok. 150-200zł)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Digital_Visual_Interface

http://www.pcworld.pl/artykuly/45926/Os … wizji.html

przejsciowka-hdmi-vga-t496352.html?hilit=konwerter

Ja$, Zarówno na monitorze jak i na kompie mam złącze DVI takie jak w tym artykule z wikipedii widnieje figuruje jako DVI-D (Dual Link). Na starym kompie takiego nie miałem. Czy w takim razie połączenie kompa i monitora kablem DVI zadziała?

Nie powinno żadnego być problemu.

Dziękuję wszystkim za pomoc, podłączenie kabla DVI do karty graficznej rozwiązało problem.

W imieniu kolegów z forum i własnym - miło nam, że mogliśmy Ci pomóc.