Kompatybilnośc oprogramowania z win 7/8

Słyszałem, że jest jakaś stronka/programik, który sprawdzi, które zainstalowane na komputerze programy pójdą na Win 7 / 8. Chciałbym zmienić system na jednym komputerze (wtej chwili jest tam XP) jednak jest tam sporo nietypowych programów i nie mogę sobie pozwolić na to, aby któryś z nich po zmianie systemu nie działał. Ktoś kojarzy takie cudo?

Cześć,

Masz na myśli coś takiego:

Doradca uaktualnienia systemu Windows 7

Aktualizuj do systemu Windows 8.1: często zadawane pytania

Bardzo możliwe, że o to chodziło. Dzisiaj sprawdzę tego doradcę, dzięki :slight_smile: Jak ktoś zna jakieś alternatywne narzędzia to też będę wdzięczny. 

 

edit: Jeszcze coś takiego mam:

 

http://www.microsoft.com/en-us/windows/compatibility/CompatCenter/Home?

 

Powinno wystarczyć. 

 

 

edit:2

Ten cały doradca to jakiś żart, pokazał kilka wybranych, a oprócz tego ‘strasznie’ potrzebne informacje typu, że mam dostatecznie dużo ramu, czy miejsca na dysku na siódemkę. Dużo bardziej przydatna okazała się strona tego całego Compatibility Center. Chociaz niestety tam też nie znalazłem kilku interesujących mnie programów. Niestety w tych co znalazłem były takie, których siódemka nie pociągnie, więc ze zmianą windy będzie problem :confused:

 

 

Jak działa ten cały XP mode w siódemce? Bo to chyba jedyna szansa by była. 

XP Mode to maszyna wirtualna, więc w zasadzie zwykły system Windows XP, wraz z RemoteApp, dzięki czemu aplikacje uruchamiają się bez całej powłoki pulpitu XP, współuczestnicząc z normalnym pulpitem Windows 7.

Ogólnie sprawa wygląda tak, że mm program, który działa tylko na XP, ale który musi współpracować z dużą ‘bazą danych’, która niedługo przekroczy 2 TB i szybko rośnie. I tutaj mam problem, bo XP obsługuje tylko partycje MBR, która ma dość niski limit pojemności. Wydawało się, że nie będzie problemu, kupiłem NAS, gdzie zainstalowałem dyski, podłączyłem jako dysk sieciowy… i niestety na dzień dzisiejszy lipa, program nie chce zapisywać na dyskach sieciowych, coś się wysypuje. Ten temat drążę swoją drogą, ale jestem ciekawy czy gdyby zainstalować na komputerze Win 7 podłączyć dyski jako GTP to czy program działający na XP mode normalnie by je widział i z nimi współpracował? Wtedy mógłbym ewentualnie tego NAS przez iSCSI podłączyć (chociaż tutaj się chyba zbliżam do niebezpiecznego poziomu przekombinowania ;D)

Cześć,

 

Ja tylko jeszcze dodam, że XP Mode jest dostępne dla Windows 7 w wersji Professional i wyższych.

Co do twojego problemu, mam obawy czy wirtualny system poradzi sobie z dużą bazą danych - chyba, że masz odpowiedni sprzęt.

To jest akurat najmniejszy problem w tej sytuacji :wink: Nowa wersja programu działająca na 7ce kosztuje ok 2500$ :confused:

 

edit:

To znaczy sama baza jako baza nie jest taka wielka. Problemem są zdjęcia, które muszę przechowywać, ale one są normalnie w folderach poukładane, tylko wszystkie muszą być w 1 lokalizacji, inaczej tego program ten nie ogarnia. Obawiam się po prostu, że programik odpalony w maszynie wirtualnej z XPkiem nie będzie widział np. 6 TB partycji GTP. Chociaż z drugiej strony jako sieciówkę bez problemu widzi i obsługuje.