Kompatybilność Płyty głównej

Witam,

Cienki jestem ze znajomości sprzętu do PC i jego oprogramowania, dlatego też szukam pomocy u fachowców z tej dziedziny.

Może po krótce naświetle sprawę:

Mam PC w którym jest płyta główna GigaByte AM2+ model GA-MA770-DS3 (rev. 1.0) i procek Phenom x 4.

Stare badziewie ale jeszcze dycha :slight_smile:

I ostatnio płyta robi mi różne psikusy. Na początku myślałem, że jest problem z chłodzeniem. Stad też wymieniłem

pastę na procku na chipsetach też. Z resztę północny mostek AMD 770 zmienił kolorki jak by go ktoś palnikiem potraktował.

Poza tym strasznie się grzeje, normalnie na radiatorze jajka można smażyć. chłodzenie pasywne + 2 wiatraki mojej konstrukcji

A płyta od tygodnia piszczy 4-3-3 lub 4-3-4.

Moge kupić druga płytę taką samą ale ma chyba inny bios. Posiada symbol GA-MA770-DS3 (rev. 2.0) i na chipsecie AMD770/SB700!!

Natomiast moja płyta posiada symbol GA-MA770-DS3 (rev. 1.0) i na chipsecie AMD770/SB600!!

Moim zamiarem jest podmiana płyty bez instalowania systemu i ogromnej ilości oprogramowania.

Czy te różnice w biosie i chipsecie południowym może mi to uniemożliwić ??? ( mój ma SB600 a na drugiej płycie co chce kupić jest SB700 )

Bardzo proszę o odpowiedź i pomoc w tej sprawie.

Z góry bardzo dziękuję

pozdrawiam

Marianexx

co do samej kompatybilności to raczej nie powinno być większych problemów, ale na 99% bez reinstalacji sterowników się nie obędzie (prawdopodobnie wystarczy instalacja tych do płyty). system może się uruchomi, ale prawdopodobnie będzie sypał błędami i do stabilnej pracy nadawać się nie będzie

Nie będzie problemów w przypadku Win 7 i Win 8. Prawdopobnie są o te same sterowniki

Około 8 miesięcy temu przeszedłem przesiadkę z jeszcze większą różnicą podzespołów, do tego całkowicie inny producent płyty a tu są płyty prawie, że identyczne a w zasadzie to jest tylko nowsza wersja.

Visty i XP w takim przypadku nie sprawdzałem i w tym ostatnim można się spodziewać ewentualnych problemów ale też nie koniecznie.

marianexx , Jakie masz pozostałe podzespoły oraz podaj dokładny symbol zasilacza?

PS. Zmieniałem z tej http://goo.gl/tpk4W

na: http://goo.gl/7plq4

Zero problemów, wszystkie sterowniki uaktualniły się z Windows Update.

Witam,

Sorry, że nie mogłem wcześniej ale byłem na wyjeździe.

Bardzo dziękuję wszystkim za cenne informacje.

Zasilacz : Chieftec 550W

Procesor: AMD Phenom x4 2.4 GHz

Pamięć: DDR2 800 Dual Channel - 10GB

Karta graficzna: GeForce 8600 GT

Dysk: segeate 320GB

Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuję

Marianexx